Зробити російську мову офіційною в Вірменії хочуть в Держдумі

0

Спікер Держдуми В’ячеслав Володін запропонував Вірменії закріпити російську мову в якості офіційної для того, щоб її громадяни підпадали під закон, що дозволяє громадянам Киргизії пов’язану з водінням роботу в Росії без російських водійських прав, передає РИА Новости.

У понеділок в стінах Держдуми Володін проводить зустріч з головою національних Зборів Вірменії Арой Баблояном, в ході якої Баблоян підняв питання про те, що прийнятий нижньою палатою парламенту минулого тижня закон, що дозволяє киргизам керувати в РФ транспортом за національним прав «залишає за бортом громадян Вірменії».

«Рішення, про яких ви говорите, нами прийняті, поширюються на громадян Киргизії та Білорусії, так як правила дорожнього руху громадяни цих двох країн вивчали російською мовою. І, приїжджаючи до нас працювати в Росію… звичайно, вони знають правила, і в тому числі в роботі їм допомагає і знання російської мови», — заявив Володін в ході зустрічі з делегацією Вірменії.

«Закріпіть його (російська мова – ред.) як офіційний, і тоді норма закону буде охоплювати автоматично і республіку Вірменія», — заявив спікер Держдуми РФ.

Володін також підкреслив, що в даному випадку рішення приймалося на основі питань безпеки, а не економічної складової.

«Тут питання безпеки, в першу чергу, пасажирів і питання дорожнього руху, тут питання в цій площині, а не питання в економічній площині», — пояснив він.

Держдума 14 липня прийняла в третьому, остаточному читанні законопроект, що дозволяє громадянам Киргизії здійснювати трудову діяльність на території РФ, пов’язану з керуванням транспортом, не маючи при цьому російських водійських прав. Також дана норма буде стосуватися громадян держав, законодавство яких закріплює використання російської мови в якості офіційної.

Источник

Оставить комментарий