Знайдено набитий діамантами затонулий корабель

4


Британські дослідники під керівництвом підводного археолога Девіда Гиббинса (David Gibbins) виявили фрагменти затонулого в XVII столітті торгового судна, що перевозило скарби, нинішня вартість яких складає близько 10 мільйонів доларів. Дайвери знайшли гармати і якір, однак місцезнаходження скарбу поки залишається невідомим.

Британське судно «Президент», що належить Ост-Індської компанії, затонуло в 1684 році, коли повертався з Індії, навантажене перлами і діамантами. Шторм забрав життя майже всіх членів команди, які пережили напад піратів і виснажених тривалим голодом. Вижили лише двоє людей, які зуміли зачепитися за скелі і дістатися до берега затоки Маунтс, розташованого поруч з містом Портливен (Англія). Згодом голландський картограф Йоган ван Келлен зазначив на карті графства Корнуолл місце аварії.

Передбачувані останки судна були вперше знайдені нирцями майже 20 років тому, проте Акт про охорону затонулих суден 1973 року ускладнював їх вивчення. З тих пір фрагменти корабля виявилися занесеними піском.

Урядова організація Historic England дала дозвіл Гиббинсу і його команді на дослідження уламків «Президента», які з-за недавніх штормів знов з’явилися на поверхні дна. В ході досліджень підводні археологи виявили сім гармат і якір, що належать судну і знаходяться всього лише в кількох метрах від узбережжя на глибині менше семи метрів.

За словами фахівців, з моменту аварії скарби, які перевозяться повітряним судном, залишалися недоторканими. Вони можуть бути знайдені в ході подальших досліджень.

Facenews

Оставить комментарий