“Жити взагалі без принципів”. Про ключ до розуміння вчинків Порошенка

1


У Маріо Пьюзо в «Хрещеному батькові» є епізод, коли старий дон Віто пояснює молодому Майклу Корлеоне, як власне він дійшов до такого життя (чому став бандитом, будемо говорити прямо). Він каже: я не хотів, щоб вас (сім’ю, дітей) смикали за ниточки. Але я не хочу, щоб ви займались тим же, що і я. Я хочу щоб ви стали «законниками». Адже один «законник» з портфелем здобуде грошей у сто разів більше, ніж гангстер з автоматом.

Мабуть приблизно ті ж самі мотиви керували старим Порошенком, коли він благословляв юного Петра на політичну діяльність. Із поправкою, звичайно, на різницю між бесарабським і сіцілійським менталітетом.

Якщо спробувати прийняти цю досить очевидну тезу за ключ до розуміння вчинків нашого дорогого президента, то таємниць у його поведінці майже не лишається.

Ми можемо безкінечно засуджувати його за клептоманію, за єзуїтство, за брехливість і цинізм, але це нас не наближає до розуміння. І тільки «сімейна концепція» дозволяє зрозуміти. Не виправдати, але зрозуміти логіку. Людина просто робить те, що вважає за потрібне, аби забезпечити власну сім’ю: багатством, впливом, авторитетом. Зробити своїх нащадків конкурентнішими… і більше нічого. Треба для цього украсти, значить будемо красти, треба обдурити, будемо дурити. Це ж для діточок, не для чогось поганого. Он які вони гарні, кучеряві… як тато.

Озброївшись таким виправданням можна обґрунтувати все, будь-яке злодійство. Це дозволяє жити взагалі без принципів.

І у Порошенка немає принципів. Їх ніколи не було. Він ніколи не був ні демократом, ні диктатором. Ні проросійським, ні прозахідним. Ні патріотом, ні українофобом. Він просто завжди робив бізнес, він просто торгував у тій сфері, куди його батько призначив. І його «політична позиція» завжди була обумовлена тільки одним: перспективою збільшити владу, котру можна буде конвертувати у гроші. А гроші для чого? Правильно… не для чогось поганого, для них… кучерявих.

Він спробував робити кар’єру в СДПУ, але там була згуртована мафіозна структура і йому нічого не світило. Тоді він спробував створити новий політичний проект… Партію Регіонів.

Але там донецькі тримались один за одного і грошей у них було неміряно, що там шукати… а от іще є нацдеми із любимим народом, але селюкуватим, продажним і дурненьким лідером Ющенком, якщо дати йому грошей, то під патріотичними гаслами можна привести його до влади і потім стати «сірим кардиналом», який за спиною у опудала буде реально керувати державою.

Источник

Оставить комментарий