«Запам’ятайте її ім’я». Під Житомиром представили нову самохідну гаубицю — «Богдана». ФОТО

2


Під Житомиром на військовому полігоні відбулися випробування нової 155-мм самохідної гаубиці «Богдана». Її важливими характеристиками є висока мобільність, точність, дальність, а також висока швидкість ведення вогню.

Три роки напруженої роботи величезного колективу військових, конструкторів, виробничників увінчалися перемогою. 155-мм САУ отримала дівоче ім’я — «Богдана». За своїми параметрами САУшка відповідає кращим світовим аналогам. Дальність штатним снарядом — 40 км, скорострільність 6 пострілів в хвилину, час розгортання — кілька хвилин. Але найголовніше, що 100% комплектуючих цієї системи було вироблено в Україні.

«Зброя такого калібру відсутнє в наших ВСУ, його не було в радянській армії, його немає і в сучасній російській армії. Стандартами НАТО також відповідає як система управління гарматою, так і технологія її виготовлення», — сказав секретар РНБО України Олександр Турчинов, і порадив ворогам України добре запам’ятати її ім’я.

«Під час роботи над «Богданою» був отриманий унікальний досвід створення складних систем озброєння. Ми зобов’язані не збавляти темп, і цей безцінний досвід не тільки перевести в серійне виробництво, але і використовувати для створення інших систем озброєння. До речі, такі системи виробляються тільки декількома країнами у світі. І сьогодні Україна вступила в цей клуб. У нашого ворога — Росії — подібної системи немає. Використання САУ в бою дасть нашим артилеристам велика перевага. Попереду державні випробування, серійне виробництво, але головне, що ми зробили, ми довели і собі, і всьому світу, що Україна здатна створювати складні нові системи озброєння», — сказав голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони Сергій Пашинський.

Оставить комментарий