Зачем нужен спойлер

2

Своєю появою у «цивільному» житті, автомобільний спойлер зобов’язаний любителів тюнінгу, а також тим, хто прагнув поліпшити динамічні властивості свого автомобіля, при цьому кардинально змінити його зовнішність.

На сьогоднішній день, під поняттям спойлер, прийнято вважати також додаткові елементи обваження автомобільного кузова, які, так чи інакше, призначені для зміни характеристик і напряму повітряного потоку, пише Автоплюс.

На сьогоднішній день спойлер, як і раніше, виконує вищевказані дві основні функції, а його популярність тільки зростає. Проте чи потрібен він вашій «чотириколісного друга», вирішувати тільки вам, але спочатку вам необхідно визначиться з метою його встановлення, а також уточнити, чи не зашкодить він вашому автомобілю.

Правильний вибір спойлера здатна якоюсь мірою вплинути на аеродинаміку кузова вашого автомобіля в кращу сторону, більше того, будучи також прикрасою, спойлер здатний непогано прикрасити зовнішній вигляд вашого «сталевого коня».

Іншими словами, такий елемент тюнінгу, як спойлер допоможе автомобілю отримати підвищену ступінь стійкості на дорозі, а також забезпечить хорошу керованість на великій швидкості. Спойлер дозволяє автомобілю більш спокійно проходити повороти, виключивши вірогідність його передчасного заносу.

Іноді, саме завдяки спойлера, скорочується потрапляння на скло автомобіля різного роду бруду і води, через те, що змінюється характеристика повітряного потоку, що діє на машину, коли вона рухається.

Фахівцями було встановлено, що спойлер включається в роботу» на швидкості приблизно 80-90 кілометрів на годину. Така швидкість дозволяє спойлеру виконувати поставлені перед ним завдання. Для досягнення оптимального керування і підвищення стійкості автомобіля, йому необхідна певна навантаження на задню і передню частину кузова машини.

Виною всьому особливість конструкції автомобіля, справа в тому, що під час його руху утворюється аеродинамічна сила, що змушує передню частину автомобіля підніматися над дорогою, що в кінцевому підсумку призводить до погіршення керованості, з-за недостатнього зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Альтернативою вирішення цієї проблеми іноді стає застосування переднього спойлера, який зменшує потік повітря, який проходить під автомобілем. Подібну функцію здатний виконувати також і задній спойлер, його доцільно застосовувати на автомобілі, що має задній привід, що в підсумку дозволяє забезпечити вплив притискної аеродинамічної сили саме на задню вісь, забезпечуючи кращий контакт коліс з дорожнім покриттям.

В принципі, для будь-якого автомобіля в незалежності від типу приводу, поява додаткової притискає навантаження, за допомогою повітряного потоку, що дозволяє збільшити ефективність гальмування. Чудово справляються з цим завданням і бічні спойлери, іноді іменовані «розширювачами порогів». Для того щоб зменшити фронтальне опір кузова повітряному потоку, встановлюють передні спойлери — похилих обтічників.

За допомогою спойлерів, які здатні змінювати напрямок повітряного потоку або його завихрення, можна позбутися від забруднень задній частині кузова, а також лобового скла. Але це за умови, що спойлер ви встановите правильно, підібравши при цьому необхідний кут установки, до речі, така робота під силу хіба що професіоналам.

Тому, вибираючи спойлер, враховуйте специфікацію та функціональне призначення кожного виду, це дозволить вам визначитися з необхідністю застосування цього елемента тюнінгу як такого, а також допоможе вам швидше зробити правильний вибір.

Маленькі магазинчики вузької спеціалізації, які торгують автозапчастинами, а також авторинки, можуть запропонувати вам досить низьку ціну за «непоганий з виду» примірник, однак 80% такого роду продукції ніякої, крім як прикрашати ваш автомобіль, функції виконувати не будуть, тому що просто не здатні на це.

Віддайте перевагу більш якісним моделям, які мають відповідну вартість. У такому разі ви не викинете свої гроші «у вікно», оскільки фірмові спойлери володіють усіма належними якостями і дійсно здатні «працювати» на благо вашого авто, а не просто задовольняти вашу естетичну потребу в красі. За цим критерієм також необхідно здійснювати і установку спойлера, повірте, від професіоналізму майстра залежить дуже багато, в першу чергу ступінь його корисності на вашому автомобілі.

Окремим питанням хочу підняти тему визначення з матеріалом, з якого зроблений спойлер. Велика частина сучасних спойлерів виробляються з пластика. Існують також більш дорогі аналоги, виконані з карбону. Що таке карбон пояснювати не буду, зазначу лише, що моделі з цього матеріалу користуються великим попитом завдяки своїй міцності і оригінальності, вони мають гарну якість, при цьому, відрізняються досить високою вартістю. Не рідко можна зустріти алюмінієві моделі, які допомагають надати своєму автомобілю неповторність і більшої привабливості в порівняння з пластмасовими побратимами.

Істотним недоліком пластикового спойлера є, порівняно невеликий термін служби. Прямі сонячні промені і різна «дорожня хімія» згубно впливають на такі моделі спойлерів. Це за великим рахунком стосується представників зі склопластику, так як саме з нього виготовляється основна маса «ринкових підробок. Винятком у цьому питанні можна вважати так званий пластик АБС, який відрізняється своєю прекрасною практичністю.

Питання вибору моделі в принципі — особиста справа кожного і, як правило, залежить від фінансових можливостей особистих уподобань власника автомобіля. Основна маса спойлерів має досить привабливий спортивний, а іноді і агресивний вигляд. Спойлер здатний підкреслити стиль та приналежність автомобіля до того чи іншого класу, а також доповнити дизайн зовнішнього вигляду практично будь-якого авто.

Взявши до уваги вищенаведені основні моменти, які пояснюють призначення такого пристрою, як спойлер і його можливості, ви неодмінно зробите правильний обдуманий вибір, а завдяки професійній консультації фахівців тюнінг-ательє, які займаються їх установкою, ви станете щасливим власником оригінального і стильного авто.

Источник

Оставить комментарий