Зачем нужен спойлер

0


Своєю появою у «цивільному» житті, автомобільний спойлер зобов’язаний любителів тюнінгу, а також тим, хто прагнув поліпшити динамічні властивості свого автомобіля, при цьому кардинально змінити його зовнішність.

На сьогоднішній день, під поняттям спойлер, прийнято вважати також додаткові елементи обваження автомобільного кузова, які, так чи інакше, призначені для зміни характеристик і напряму повітряного потоку, пише Автоплюс.

На сьогоднішній день спойлер, як і раніше, виконує вищевказані дві основні функції, а його популярність тільки зростає. Проте чи потрібен він вашій «чотириколісного друга», вирішувати тільки вам, але спочатку вам необхідно визначиться з метою його встановлення, а також уточнити, чи не зашкодить він вашому автомобілю.

Правильний вибір спойлера здатна якоюсь мірою вплинути на аеродинаміку кузова вашого автомобіля в кращу сторону, більше того, будучи також прикрасою, спойлер здатний непогано прикрасити зовнішній вигляд вашого «сталевого коня».

Іншими словами, такий елемент тюнінгу, як спойлер допоможе автомобілю отримати підвищену ступінь стійкості на дорозі, а також забезпечить хорошу керованість на великій швидкості. Спойлер дозволяє автомобілю більш спокійно проходити повороти, виключивши вірогідність його передчасного заносу.

Іноді, саме завдяки спойлера, скорочується потрапляння на скло автомобіля різного роду бруду і води, через те, що змінюється характеристика повітряного потоку, що діє на машину, коли вона рухається.

Фахівцями було встановлено, що спойлер включається в роботу» на швидкості приблизно 80-90 кілометрів на годину. Така швидкість дозволяє спойлеру виконувати поставлені перед ним завдання. Для досягнення оптимального керування і підвищення стійкості автомобіля, йому необхідна певна навантаження на задню і передню частину кузова машини.

Виною всьому особливість конструкції автомобіля, справа в тому, що під час його руху утворюється аеродинамічна сила, що змушує передню частину автомобіля підніматися над дорогою, що в кінцевому підсумку призводить до погіршення керованості, з-за недостатнього зчеплення коліс з дорожнім покриттям. Альтернативою вирішення цієї проблеми іноді стає застосування переднього спойлера, який зменшує потік повітря, який проходить під автомобілем. Подібну функцію здатний виконувати також і задній спойлер, його доцільно застосовувати на автомобілі, що має задній привід, що в підсумку дозволяє забезпечити вплив притискної аеродинамічної сили саме на задню вісь, забезпечуючи кращий контакт коліс з дорожнім покриттям.

В принципі, для будь-якого автомобіля в незалежності від типу приводу, поява додаткової притискає навантаження, за допомогою повітряного потоку, що дозволяє збільшити ефективність гальмування. Чудово справляються з цим завданням і бічні спойлери, іноді іменовані «розширювачами порогів». Для того щоб зменшити фронтальне опір кузова повітряному потоку, встановлюють передні спойлери — похилих обтічників.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...