Юрій Павленко: Державний бюджет на 2018 рік стане критичним для місцевих громад

3


На цьому заявив народний депутат України, голова Житомирської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Павленко, коментуючи прийнятий Верховної Радою Державний бюджет на 2018 рік.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК голосував проти запропонованого урядом державного бюджету, тому що цей бюджет не несе зростання економіки та покращення добробуту громадян України. Всі негативні тенденції трьох останніх років, які стали нормою для нинішньої влади, повторюватися знову. При цьому, їх найбільше відчують звичайні люди, які окрім зарплати чи пенсії не мають інших доходів. Якщо видатки бюджету перевищують доходи, збільшено дефіцит держбюджету, а державний борг вимірюється майже 2 трильйонами гривень, то про які позитивні зміни та успішні реформи може йти мова. Всі подібні заяви уряду та президента – це класичний популізм, який має на меті відвернути увагу громадян від критичної ситуації в економіці та соціальній сфері», — зауважив Юрій Павленко.

За словами народного депутата, основні вимоги ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ щодо збільшення прожиткового мінімуму до 3 200 грн, мінімальної зарплати до 5 000 грн та мінімальної пенсії до 3 500 грн не виконані. Народні депутати вимагали швидкість видатки на силові структури на 40%, знизити вдвічі комунальні тарифи та закласти реальні показники інфляції. На шкода, головний фінансовий документ є антисоціальним.

Особливо державний бюджет на наступний рік вдарить по регіонах. Обласні центри вже зараз занепокоєні, що освітньої та медичної субвенції не вистачить на зарплати лікарям та утримання навчальних закладів. Ми підтримали звернення депутатів Житомирської міської ради до центральної влади з вимогою скоригувати фінансові показники, адже через недостатність субвенції місто не доотримає майже 170 млн. грн. На жаль, проблеми недофінансування збереглися і в бюджеті 2018 року. Подібні проблеми є і в інших регіонах, і це на порозі прийняття місцевих бюджетів. Можемо констатувати, що через бездіяльність уряду та підконтрольної парламентської більшості фінансовий тягар лягає на плечі місцевих рад, яким доводитися витрачати кошти з бюджету розвитку на заборгованість по зарплатах. Фактично громади стали заручниками байдужості вищих державних чиновників та народних депутатів, які голосували за цей бюджет», — резюмував Юрій Павленко.

Прес-служба Регіональної організації Політичної партії «Опозиційний блок» у Житомирській області

Оставить комментарий