Європарламент позбавляє Ле Пен депутатської недоторканності

1


Комітет Європарламенту з правових питань проголосував за те, щоб позбавити лідера французьких ультраправих Марін Ле Пен депутатської недоторканності за її твіти з фото, на яких ИГИЛ карає людей.

Про це повідомляє Reuters.

«Депутати Європарламенту комітету з правових питань «переважною більшістю голосів проголосували за зняття депутатської недоторканності з ЄС кандидата в президенти Франції Марін Ле Пен», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Ле Пен, яка є депутатом Європейського парламенту, перебуває під слідством у Франції за те, що вона в 2015-му році опублікувала в Twitter фото, де зображені акти насильства ИГИЛ, серед яких обезголовлення журналіста США Джеймса Фоулі.

«У відповідь на прохання французьких судових органів, Комітет з правових питань проголосував за те, щоб позбавити її депутатської недоторканності», – повідомили агентству чиновники ЄС.

Отже, рішення комітету має бути підкріплено голосуванням парламенту, яке може відбутися вже на цьому тижні.

Варто додати, що депутатський імунітет Ле Пен захищає її від кримінального переслідування. Зняття недоторканності дозволить судове переслідування Ле Пен правоохоронцями Франції. Лідеру французьких ультраправих загрожує покарання у вигляді трьох років позбавлення волі і штраф в 75 000 євро у разі, якщо суд визнає її винною.

«Євродепутати переважною більшістю проголосували за те, щоб позбавити недоторканності Ле Пен», – зазначила представниця євро скептичного руху «п’ять зірок» депутат від Італії Лаура Феррара.

«Офіційний представник парламенту заявив, що 18 депутатів проголосували за зняття недоторканності Ле Пен і троє проголосували проти», – зазначає агентство.

Сама Ле Пен зараз виявилася доступною для коментаря.

Нагадаємо, нещодавно з’явилися нові звинувачення у скандалі з партією Марін Ле Пен. Колишній помічник французького ультраправого кандидата в президенти Марін Ле Пен зробив нові заяви про шахрайські дії в процесі фінансування партії.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий