Європарламент і Рада ЄС погодили умови скасування віз для українців

1


Громадяни України отримають можливість на 90 днів в’їжджати в усі країни Євросоюзу, крім Ірландії і Великобританії, за умови наявності у них біометричних паспортів.В результаті переговорів між представниками Європарламенту та Ради Євросоюзу досягнута домовленість про умови безвізового режиму для громадян України. Українці отримають можливість «в’їжджати в ЄС на 90 днів на кожний 180-денний період з діловими і туристичними цілями, а також по сімейних справах»,повідомляється у вівторок, 28 лютого, на сайті Європарламенту.

У повідомленні наголошується, що для в’їзду на територію ЄС громадянам України необхідно мати біометричні паспорти. Перш ніж буде запроваджено безвізовий режим, умови угоди повинні бути офіційно схвалені Комітетом громадянських свобод Європарламенту, потім на сесії Європарламенту, а також країнами-членами ЄС.

Напередодні, 27 лютого, Рада ЄС затвердила новий механізм зупинення безвізового режиму, колишній однією з умов для його прийняття, а також схвалив положення про лібералізацію візового режиму з Грузією.

Українці зможуть в’їжджати без віз у всі країни ЄС, крім Ірландію та Великобританію. Як і у випадку з Грузією, безвізовий режим не дає громадянам України права на працевлаштування в країнах ЄС. Якщо після введення безвізового режиму буде зафіксовано різке збільшення нелегальної міграції, він може бути швидко припинено.

На 1 березня заплановано підписання відповідних законодавчих документів головою Європарламенту Антоніо Таяні, а також представниками мальтійського головування в Раді ЄС. Безвізовий режим між ЄС і Україною набере чинності через 20 днів після його опублікування в «Офіційному журналі» ЄС.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий