Як відібрати родовище: старі схеми розпилювання продовжують працювати

5


Позаконкурсна продаж ліцензій на видобуток нафти і газу за заниженою вартістю – питання не гідний суспільної уваги.

Саме так вважає суддя Окружного адміністративного суду р. Києва.

У травні в суд звернувся заступник генпрокурора з вимогою скасувати скандальний наказ Державної служби геології і надр та визнати ліцензію компанії Аркона Газ Енергія на Свинстунковско-Червонолуцкое родовище недійсною.

На початку року навколо цієї ліцензії розгорівся корупційний скандал. Журналістів програми Схеми зацікавило як маловідома компанія Аркона Газ Енергія, контрольована офшорною фірмою з Белізу, поза конкурсом отримала лиценцию державної Укрнафти на газове родовище в Полтавській області. За підрахунками фахівців на родовищі 1,6 мільярда кубометрів газу і 130 тис тонн конденсату, оціночна вартість таких покладів – більше 12 млрд грн.

У Госгеонедрах, схоже, вважають по-іншому. Ліцензію віддали за 3,8 млн грн, в той час як на конкурсі її ціна могла перевищити 100 млн грн. Така недбалість чиновників стала зрозуміла після того, як журналісти довели зв’язок між Арконой і оточенням президента.

Розслідування викликало суспільний резонанс. На початку березня за заявами народних депутатів та Центру протидії корупції Національне антикорупційне бюро Укрнаїни розпочало досудове розслідування за фактом зловживання посадовцями Держгеонадр службовим становищем, що завдало шкоди державним інтересам та бюджету в особливо великому розмірі.

Скандал розгорівся на тлі судового спору Укрнафти – колишнього власника ліцензії. Компанія в судовому порядку намагалася довести незаконність видачі ліцензії на Свинстунковско-Червонолуцкое родовище на позаконкурсній основі.

Судді окружного адміністративного суду р. Києва та Київського апеляційного адміністративного суду відмовилися розглядати позов Укрнафти. На початку квітня Верховний Суд відкрив провадження за касаційною скаргою компанії. Зараз очікується призначення судового розгляду.

У той же час, на думку судді Окружного адміністративного суду справа відноситься до категорії незначною складності. Пані Бояринцева вибрала форму спрощеного позовного провадження, яка не передбачає виклику сторін та здійснюється одноособово суддею в закритому режимі. Крім цього, таке судове рішення неможливо оскаржити у Верховному суді.

Очевидно, що влада намагається винести рішення на користь Аркона Газ Енергія в повному інформаційному вакуумі, адже ні журналісти, ні інші зацікавлені особи до процесу не допущені.

Якщо чесно, висновки з усього, що сталося напрошуються самі гірші.

На жаль старі схеми розпилювання держвласності продовжують працювати.

Facenews

Оставить комментарий