Як у Житомирі отримати водійське посвідчення вперше: алгоритм, підказки, терміни

7


Коли автомобіль з категорії «розкіш» перейшов в категорію «предмет необхідності», актуальність водійського посвідчення стало зростати з кожним днем. На щастя, зараз процедура отримання водійських прав стала не тільки прозорою, але і максимально доступною і відкритою.

Поступово історії про куплене або подароване водійського посвідчення відходять у минуле і перетворюються на фольклор, адже після реформи сервісних центрів МВС процедура надання державних послуг з року в рік стає все більш наближеною і зручною для громадян.

Зокрема, для того, щоб початківці водії знали, з чого починати шлях до мети і не потрапили в руки аферистів, готових «допомогти» в цій процедурі, Головний сервісний центр МВС розробив онлайн-інструкцію «Як отримати водійське посвідчення вперше».

Саме цю новинку співробітники регіонального сервісного центру МВС у Житомирській області презентували 15 травня студентам Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу і майбутнім водіям, які зараз навчаються в автошколі «Меблевик» в Житомирі.

Алгоритм дій при отриманні посвідчення водія

1. Знайти автошколу

Необхідно вибрати акредитований навчальний заклад і звернути увагу на кількість пропонованих теоретичних і практичних занять; повний перелік шкіл шукай на http://hsc.gov.ua/prava/.

2. Пройти навчання в автошколі

Для подачі документів знадобиться паспорт, ідентифікаційний код, медична довідка (форма 083/у), фото 3,5х4,5 див.

3. Іспити в автошколі

Здати внутрішні іспити в автошколі і отримати свідоцтво про закінчення навчального закладу.

4. Звернутися в сервісний центр МВС

Завдяки принципу екстериторіальності кожен громадянин може отримати послуги в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. Для отримання водійського посвідчення з собою потрібно мати свідоцтво про закінчення автошколи, паспорт, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/у).

5. Здати іспит в сервісному центрі МВС

Іспит передбачає теоретичну і практичну частини. Варто відзначити, що здати теоретичну частину можна як українською, так і англійською мовами.

6. Отримати водійське посвідчення

Вперше водійське посвідчення видається на 2 роки. Документ виходить в сервісному центрі МВС. Вартість: 26 грн — здача іспитів, 201 грн — бланковая продукція (плюс банківські послуги).

«Лайфхак» для одержання посвідчення водія від сервісних центрів МВС

Крім покрокового алгоритму, як пройти шлях від пішохода до водія, в інструкції можна знайти посилання на оновлені тестові питання з ПДР, безкоштовний онлайн-тренажер, що імітує реальний теоретичний іспит (20 питань на знання ПДР за 20 хвилин), а також карти маршрутів практичних іспитів для перевірки навичок керування.

Крім цього, на Інтернет-сторінці можна знайти чек-лист, де перераховані всі типові помилки та шкала оцінювання. Чек-лист гарантує прозорість і зрозумілість системи оцінки навичок управління кандидата у водії.

Перше водійського посвідчення — на 2 роки

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабміну в листопаді минулого року, вперше водійське посвідчення видається на 2 роки з обмеженням перевищувати швидкість 70 км/год.

Якщо водій-новачок відкатає 2 роки, зробивши за цей час не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху — посвідчення обміняють на постійне (на 30 років).

Якщо ж за цей час буде здійснено три і більше правопорушень — посвідчення обміняють, але тільки після повторного проходження навчання в автошколі та складання теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі МВС. Нове посвідчення діятиме знову два роки.

Повернення водійського посвідчення особам, які одержали його вперше і які були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Регіональний сервісний центр МВС в Житомирській області

Оставить комментарий