Як підготувати машину для продажу

1

Самостійна продаж вживаного автомобіля – не таке просте заняття, як може здатися. Адже потрібно не просто знайти потенційного покупця, а точніше – зробити так, щоб він знайшов вас.

Потрібно переконати його придбати саме вашу машину. І тут крім ціни важливу роль відіграє зовнішній вигляд, пише Авторамблер.

Самостійна продаж вживаного автомобіля – не таке просте заняття, як може здатися. Адже потрібно не просто знайти потенційного покупця, а точніше – зробити так, щоб він знайшов вас. Потрібно переконати його придбати саме вашу машину. І тут крім ціни важливу роль відіграє зовнішній вигляд.

Чому так? Та дуже просто, справа в тому, що першу інформацію про автомобілі людина отримує саме очима. Ще до того, як прочитати оголошення про «не биту, не фарбованої» машині, за лічені секунди встигаєш оцінити потенційну покупку за допомогою фотографій. Ну, а під час особистого огляду за різні «косяки» намагаєшся зачепитися саме оком. І лише потім мозок починає аналізувати всю отриману інформацію і зіставляти її з розповідями продавця, даними документів і т. д.

Тому скажемо однозначно: обов’язково потурбуйтеся про зовнішньому вигляді вашого автомобіля перед продажем. Зокрема, вам обов’язково треба вимити машину перед тим, як зробити фотографії, так перед особистою зустріччю з покупцем. І сьогодні ми поговоримо про те, як це зробити правильно. Виділимо п’ять важливих моментів, про які продавці нерідко забувають.

Килимки

Як ви вважаєте, з чого краще всього почати підготовку зовнішнього вигляду автомобіля? З кузова? Неправильна відповідь! У першу чергу вам потрібно звернути увагу на салонні килимки в машині. Чому? Та тому, що про них згадують в останню чергу, а вони можуть сказати про «залізному коні» набагато більше ніж здається, до того ж підсвідомо впливають на сприйняття машини.

У вас гумові килимки і вони протерлися? Тоді краще відразу поміняти їх на нові, витрати копійчані, але візуально автомобіль буде сприйматися зовсім по-іншому. Якщо ж тканинні килимки, то їх обов’язково потрібно ретельно почистити. В першу чергу – пропилососити, а потім очистити за допомогою шампуню або хоча б просто води. Є і ще один прийом. Якщо взяти звичайну щітку для одягу і кілька разів провести їй по килимку проти напрямку ворсу, килимок можна злегка «оновити» візуально.

Підкапотний простір

Друге, на що потрібно звернути увагу при підготовці автомобіля – це чистота підкапотного простору. Наші водії майже ніколи не наводять порядок в моторному відсіку, вважаючи, що це просто не потрібно. І абсолютно марно. Адже грудки бруду і борода проводів під капотом може відштовхнути від автомобіля нітрохи не менше іржі на кузові. Правда, буває й інша крайність. Сяючий чистотою підкапотний простір також викликає підозру, що з машиною щось не те. Так як же бути?

Все дуже просто. Потрібно навести такий порядок, щоб вам було приємно працювати в моторному відсіку в разі необхідності. Приберіть все листя, бруньки дерев, дрібні гілки і т. д., які зазвичай забиваються між кришкою капота і кузовом. За допомогою ганчірки і звичайної води акуратно протріть кришку мотора, а також бачки з технічними рідинами. Подивіться, щоб ніде не звисала гронами проводка. Всі! Найголовніше, не використовуйте для миття підкапотного простору апарат високого тиску, щоб не пошкодити електрику.

Дрібні деталі в салоні

У своєму автомобілі вам все знайоме, зрозуміло і звично. А ось потенційний покупець бачить машину в перший раз, в тому числі і зсередини. Не треба думати, що він не помітить бруд і пил. Тому обов’язково приділіть увагу очищення важкодоступних місць. Наприклад, пропилососьте все навколо сидінь, вичистіть ніші і підстаканники, почистіть пластик, особливо в районі повітроводів, протріть кнопки та ручки дверей. Оцініть свій автомобіль критичним поглядом. Уявіть, що ви сіли в машину в перший раз, подумайте, що вам не подобається, і, по можливості, усунути це.

Запах

Окремої уваги заслуговує запах в автомобілі. Звичайно, всі експлуатують машину по різному – у кого є домашні тварини, хтось курить в салоні, а хтось просто не забирається в салоні роками. Але всі ці обставини абсолютно не цікавлять потенційного покупця. Тому в машині не повинно бути неприємних запахів. Тільки не намагайтеся усунути їх різними ароматами і ароматизаторами! Вийде ще гірше! Найкраще – витратитися на професійну мийку, де є відповідна послуга. В крайньому випадку, можна спробувати видалити неприємних запах самостійно за допомогою спеціальних засобів для очищення оздоблення інтер’єру (якщо ви впевнені в джерелі аромату). Нехай краще в салоні пахне таким засобом, ніж дешевим ароматизатором. Але в ідеалі всередині машини сторонніх запахів бути не повинно. До речі кажучи, незайвим буде і поміняти салонний фільтр, навіть якщо ця операція буде передчасною.

Кузов

Нарешті, фінальним пунктом програми підготовки автомобіля до фотосесії або огляду стане мийка кузова. Зрозуміло, під час миття потрібно звернути увагу на дрібні деталі – наприклад, на чистоту колісних дисків. Якщо на кузові є забруднення, що не піддаються простий мийці, наприклад, сліди від бруньок дерев, їх потрібно очистити додатково. Ваша машина справді повинна виблискувати у всіх сенсах цього слова, адже від цього залежить враження клієнта. До речі, якщо ви збираєтеся фотографувати автомобіль, краще не робити цього прямо на мийці – знайдіть яку-небудь окрему площадку з нейтральним фоном. Те ж саме стосується і огляду клієнтом – зустрічайтеся на нейтральній території. Ну, а те, що машину потрібно вимити безпосередньо за кілька годин до зустрічі, повинно бути само собою зрозумілим.

Таким чином, найважливіше в передпродажної миття та прибирання – приділити увагу деталям, у тому числі дрібним. Як правило, саме вони можуть сформувати вкрай негативне враження у потенційного покупця. Усунення подібних дрібниць, як правило, не вимагає особливих фінансових витрат. Однак щоб досягти бажаного ефекту, вам обов’язково потрібно буде приділити наведення чистоти достатньо часу.

Источник

Оставить комментарий