Як не стати мішенню для канцерогенів: 31 травня — День відмови від тютюнопаління

1

Фото: мережа Інтернет

31 Травня 2017,
17:19
Коментувати

5

  Автор: Діана Гречко

31 травня у всьому світі відзначають День відмови від тютюнопаління. Про шкоду куріння і про те, який вплив воно має на організм людини, знають усі, однак кількість курців щороку зростає. Сучасні медики б’ють на сполох.

Куріння згубно впливає на організм людини, викликаючи ризик виникнення раку, інсульту і серцевих захворювань. Ці хвороби не обирають своїх жертв цілеспрямовано, але вражають тих, хто ближче, не розрізняючи — активний він чи пасивний курець.

Житомирські лікарі зазначають, що тютюнопаління та його вплив на здоров’я людини є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. За статистикою, смертність від раку легень серед курців у 30 разів вища, ніж серед тих, хто не палить. За останні десять років кількість пацієнтів з онкологічними захворюваннями не зменшилася — навпаки, побільшало тих, у кого діагностували рак легень у досить молодому віці.

Учені довели, що при регулярному палінні цигарок вірогідність захворіти на рак легень зростає в десять і більше разів. Легені стають головною мішенню для канцерогенів та мутагенів, тобто всіх шкідливих елементів, що містяться в тютюні та димі. Крім того, куріння сприяє появі злоякісних утворень у порожнині рота, гортані, стравоході, сечовому міхурі та інших органах.

Оставить комментарий