Володимир Кістіон і Сергій Моргунов, — на людей з оточення Гройсмана завели кримінальну справу

4


 

Правоохоронці порушили кримінальне провадження стосовно віце-прем’єра Володимира Кістіона та мера Вінниці Сергія Моргунова, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Це люди з команди прем’єра Володимира Гройсмана.

13 червня 2018 року на засіданні уряду Гройсман заявив, що силові структури готують проти нього та інших членів уряду провокації. INSIDER написав, чим викликане резонансну заяву прем’єра.

За відомостями видання, 15 травня 2018 управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ звернулося до прокуратури Вінницької області щодо можливих посадових злочинів Кістіона і Моргунова. Мова йде про наступній історії. У 2013 році управління Пенсійного фонду у Вінниці придбало квартиру в провулку Щорса, 18-а площею 65 кв. м за 330 тис. гривень.

У липні 2014 тоді перший заступник мера Вінниці Кістіон видав ордер на цю квартиру начальнику управління пенсійного фонду Вінниці Олені Корчака. Це рішення, як вважають в СБУ, було прийнято в порушення законів україни «Про місцеве самоврядування» та «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності», без рішення Вінницької міськради і до передачі квартири на баланс Пенсійного фонду міста. Останнє було зроблено через 20 днів — 31 липня 2014.28 серпня 2014 тодішній секретар Вінницької міськради Моргунов дозволив приватизацію цієї квартири рішенням мерії і без голосування депутатів. Вже через п’ять днів жінка переоформила квартиру на себе.

Правоохоронці вважають, що при цьому не була дотримана процедура:

немає звернення УПФУ про передачу об’єкта з державної у комунальну власність;
немає згоди міськради з цього приводу;
не створена комісія з передачі житлового об’єкта;
не оформлений спільний акт передачі квартири;
не отримано дозвіл УПФУ на передачу майна.
В результаті станом на 2018 рік квартира знаходиться одночасно на балансі Пенсійного фонду як службова і в приватній власності громадянки Корчаки.

За даними видання, області після отримання матеріалів від СБУ прокуратура Вінницької області внесла не зареєструвала кримінальне провадження в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Однак прокурор Вінницької області В’ячеслав Соколов нібито дав усну вказівку передати ці матеріали через прокуратуру міста в місцевий відділ поліції. Саме звідти ця справа таки потрапило до ЄРДР.

Источник

Оставить комментарий