Видовищний авіазліт. В Житомир на авіашоу з’їхалися пілоти з усього світу. ФОТО

8


Житомир з висоти пташиного польоту. Близько 100 літаків приземлилися на місцевому аеродромі. Масштабне свято легкої авіації в місті організовують уже дванадцятий рік поспіль.

На захід злітаються авіатори з багатьох країн.

«Багато людей прилетіли — з Німеччини, Голландії, Польщі, Естонії, Латвії та Литви. Багато бортів прийшло. І вся Україна, звичайно, представлена», — запевняє співорганізатор авиаслета Володимир Васильєв.

У цьому році вперше для глядачів влаштували експозицію малої авіації.

«У цьому році відклали всі справи і вирішили сюди приїхати — заради дітей і самим цікаво. Залізти в кабіну — це мрія будь-якого хлопчика з дитинства», — каже глядач Сергій Бондар.

Найстаріший учасник авиаслета — 78-річний пілот Віктор Бублик. За штурвалом чоловік вже півсотні років. На виставці представлений його 20-річний «Мото-Бублик».

«Це серійний планер чехословацький, на якому я інструктором відпрацював 13 років у київському аероклубі. Він був у свій час списаний і зламаний. Я його реставрував, посилював. Двигун тут від мікроавтобуса Volkswagen Transporter T2», — розповідає Віктор.

Свято авіації завершиться вже в цю неділю 12 серпня.

«Буде повітряний бій — це задумка хлопців з Прибалтики. Будуть збивати повітряні кулі, наповнені гелієм, потім буде політ на повітряній кулі. Традиційно — польоти на вертольотах. Багато всього буде, все буде смачно!» — запевняє засновник авиаслета Леонід Крігер.

Оксана Трокоз, Тетяна Соболь, Житомир, «5 канал«.
Фото Житомир інфо
Відео: Видовищний авіазліт в Житомирі 2018. ФОТОРЕПОРТАЖ

Оставить комментарий