Вчені прогнозують смертельну посуху в США

1


Південно-захід США чекає смертельна посуха, потрібні термінові заходи, вважають вчені.

Вчені пророкують настання посухи в південно-західній частині США, яка затягнеться на десятки років, в тому випадку, якщо не вплинути на процес глобального потепління.

Вже сьогодні помітні відгомони потепління. Так, колись могутня річка Колорадо вже зазнає 15-літню посуху за всю свою історію. Її обсяг у XXI столітті вже знизився на 20%, відносно ХХ століття.

За даними вчених до кінця століття річка зміліє на 35-55 %, якщо не скоротити викиди парникових газів. І навіть якщо припустити, що опади трохи збільшаться, то ризик пересихання все одно буде досить великий – 70 %. А у випадку сильних, що малоймовірно, опадів, небезпека посухи залишиться 50 %.

Такі прогнози невтішні, адже приблизно 40 000 000 чоловік з семи штатів Америки, а також у Мексиці залежні від водних ресурсів річки Колорадо. За даними дослідників обсяг річки з 2000 по 2014 р. р. став на 19% нижче середнього значення показників 1906-1999 р. р., а цей показник дорівнює річній нормі 2 000 000 людей.

Тривала посуха лише погіршить ситуацію. Експерти вважають, що існує єдиний спосіб зупинки процесу такого швидкого зниження обсягу води – це проведення різноманітних робіт по зниженню викидів парникових газів в атмосферу.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий