В Україні вводять нові правила зарахування до 1 класу: що варто знати

14


В Міністерстві юстиції України підписали новий порядок зарахування учнів у 1 клас. Документ набув чинності після опублікування в «Офіційному віснику України» 8 травня.

Як відзначили в прес-службі Міністерства освіти – нові правила вступу до школи першокласників не будуть змушувати проходити конкурси на перевірку знань. І всі будуть мати гарантований доступ до освіти ближче до місця проживання.

Що передбачено законом

П. І ст. 13 ЗУ «Про освіту» гарантує право людини отримувати початкову та базову середню освіту в державному чи комунальному закладі освіти (його філії), за якими закріплена територія обслуговування, на якій проживає дана особа. Але також гарантується, що це не обмежує право особи обрати інший заклад.

Право першочергового зарахування до закладу освіти мають жителі території обслуговування. Також батьки (опікуни) мають право подати документи в будь-яку школу (кількох шкіл) за вибором для зарахування на вільні місця.

Якщо кількість дітей з правом першочергового зарахування перевищує здатність установи освіти, орган управління освіти повинен невідкладно запропонувати на вибір батьків установи, максимально наближені до місця проживання дітей/батьків, і сприяти зарахуванню в обрані батьками закладу.

Як виглядає процедура вступу в школу

Подати документи для зарахування в школу потрібно до 31 травня 2018 року.

Один з батьків повинен подати такі документи (пред’явити оригінал):

 • — заяву встановленого зразка;
 • — копію свідоцтва про народження дитини;
 • — копію або оригінал медичної довідки №086-1/о;
 • — копію або оригінал висновку ІРЦ або ПЧПК (при наявності).

Заборонено вимагати присутність дитини та інші документи, не зазначені в переліку.

Нагадаємо, медична довідка форми №086-1/о – містить інформацію про результати медичного огляду та рекомендації щодо занять фізкультурою.

Документи, які пред’являють батьки

Потрібно буде надати копію одного з документів одного з батьків для підтвердження місця проживання.

 • Паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення на постійне проживання, посвідка на проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні);
 • Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування;
 • Виписка з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання/перебування;
 • Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи;
 • Документ, що посвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу і ін);
 • Рішення суду, що набрало законної сили, про надання особі права на вселення в житлове приміщення, права користування, права власності, права на реєстрацію місця проживання;
 • Документ, що посвідчує право користування житлом (договір оренди тощо), що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його нотаріального посвідчення або реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу УРСР;
 • Довідка про проходження служби у військовій частині;
 • Акт обстеження умов проживання;
 • Акт обстеження матеріально-побутових умов.
 • Результати зарахування

  До 1 червня (включно) зараховуються до школи:

  • — діти, мають право на першочергове зарахування;
  • — братики/сестрички учнів установи;
  • — діти працівників навчального закладу;
  • — випускники садочка, якщо є у складі освітнього закладу.

  Протягом 2 днів на стенді та веб-сайті школи або органу управління установою публікується така інформація:

  • — список зарахованих учнів (прізвища);
  • — інформація про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
  • — оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування;
  • — наказ про створення конкурсної комісії у складі 3 осіб для проведення жеребкування.

  Відбір на вільні місця шляхом жеребкування відбудеться з 5 по 10 червня 2018 року. Жеребкування – публічний захід, що передбачає прозорий барабан, і кожен учасник самостійно витягує жереб і оголошує результат.

  До 15 червня має бути наказ про зарахування на вільні місця. Для цього до 15 червня батькам потрібно надати оригінали документів та довідку установи освіти (оригінал або сканована копія), за якими закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, про те, що ця дитина відрахований з цього закладу або не був зарахований в нього ( в межах населеного пункту).

  Після 15 червня – зарахування на вільні місця в порядку надходження відповідних заяв. Зарахування дітей на початку та протягом навчального року буде здійснюватися виключно на вільні місця.

  Відповідальність

  Інформація про закріпленого за закладом території обслуговування, здатність заклади, кількість учнів у кожному класі і відповідно наявність вільних місць в кожному з них обов’язково оприлюднюється в закладі освіти та на його веб-сайті (або на веб-сайті органу, в сфері управління якого перебуває заклад освіти) щороку протягом двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

  За повноту та достовірність всієї інформації і всіх документів, що подаються в установи освіти, відповідає особа, яка їх подає. За подання завідомо недостовірних відомостей (інформації чи документів), чи підроблення документів особа може бути притягнута до відповідальності, передбаченої законами України.

  За недотримання працівниками закладу освіти положень Порядку відповідає керівник цієї установи освіти.

  Як повідомлялося, в Житомирській області закуплять 20 нових шкільних автобусів. Крім того, в цьому році 808 перших класів Житомирської області до 1 вересня отримають сучасну техніку – ноутбуки, принтери і ламінатори.

  Відео: Нові правила прийому до 1 класу: що слід знати батькам

  Оставить комментарий