В ФРГ начались слушания по проекту «Северный поток-2»

0

В рамках п’ятиденних дискусій, що почалися через півтора місяця після закінчення терміну подання заперечень, свої аргументи зможуть привести відомства, громадські об’єднання та зацікавлені громадяни.Через півтора місяця після закінчення терміну подання заперечень у німецькому Штральзунді у понеділок, 17 липня, почалися слухання за проектом газопроводу «Північний потік-2», які стануть ще однією частиною отримання дозвільного посвідчення на будівництво трубопроводу.

Як повідомляє газета Ostsee-Zeitung, на адресу Гірничого управління в Штральзунді і Федерального відомства морського судноплавства і гідрографії надійшло понад 200 заяв. П’ятиденні слухання, які проходять за закритими дверима, дозволять галузевим відомствам, громадським об’єднанням і зацікавленим громадянам привести свій аргументи, відзначає видання.

Всесвітній фонд дикої природи (WWF) виступає проти видачі дозволу на будівництво. За даними екологів, при будівництві тільки у виключній економічній зоні Німеччини буде виділено 239 тонн фосфору. Захисники природи також вимагає поліпшення компенсацій за планований збиток навколишньому середовищу. Свою незгоду з будівництвом газопроводу раніше висловили і фермери з острова Рюген.

Друга нитка «Північного потоку»

Розпочати будівництво другої черги газопроводу «Північний потік» довжиною 1200 кілометрів планується в 2018 році. Орієнтовна вартість проекту, який підтримує уряд ФРН, 9,5 млрд євро.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь цілий ряд західних фірм: німецькі Wintershall і Uniper, нідерландсько-британська Royal Dutch Shell, австрійська OMV, французька Engie.

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, серйозні питання залишаються і в Єврокомісії. А президент України Петро Порошенко і зовсім назвав «Північний потік-2» «інструментом російської енергетичної агресії» проти Києва і Брюсселя.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий