В будинку отруєного у Еймсбері британця знайшли флакон з «Новачком»

1


Флакон з «Новачком» був знайдений через день після допиту Чарлі Роулі. Експерти мають встановити, чи були отруєні Сергій і Юлія Скрипали речовиною з цієї ж партії.Поліція Великобританії виявила у Еймсбері, в будинку отруєного британця Чарлі Роулі, ємність, в якій містилося нервово-політичне речовина. Про це йдеться в заяві Скотланд-Ярду, опублікованому в п’ятницю, 13 липня.

Як зазначається в повідомленні, «маленький флакон був знайдений в будинку в ході обшуку» ще 11 липня. Він тут же був переданий для аналізу в лабораторію Портон-Даун, експерти якої підтвердили, що з того, що міститься в ємності речовина відповідає за своїм складом бойового ОВ «Новачок». «Будуть проведені подальші тести, для того щоб встановити, чи належить це речовину до тієї ж партії, якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів у березні — це пріоритетне питання для поліції», — наголошується в заяві.

Правоохоронці продовжує розслідування, щоб отримати відповіді на запитання: звідки взялася ця пляшечка і як вона опинилася в будинку у Чарлі Роулі. Голова контртерористичного управління Скотланд-Ярду Ніл Басу назвав знахідку в будинку значним і позитивною подією. Тим не менш, за його словами, поліція не може гарантувати, що більше не залишилося речовини, і оточення не буде знято протягом деякого часу. Це повинно дозволити продовжити ретельний обшук, допомогти слідчій групі, а також є запобіжним заходом для забезпечення громадської безпеки».

Громадяни Великобританії 45-річний Чарлі Роулі і 44-річна Дон Стерджес 3 червня були доставлені в лікарню у Еймсбері з симптомами, схожими з тими, що з’являються при отруєння нервово-паралітичним речовиною «Новачок». Постраждалим надавалася медична допомога у тій же клініці, де лікували Сергія і Юлію Скрипалів. 8 липня лікарі констатували смерть Стерджес, 10 липня було оголошено, що Роулі прийшов в себе, його стан залишається критичним, але загрози життю немає. Постраждалий вже дав перші свідчення поліції.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий