Україна обігнала Німеччину по вартості соняшникової олії

6


Вартість деяких продуктів харчування в Україні на порядок дорожче, ніж у Німеччині. Приміром, українці переплачують майже 5 грн на літрі соняшникової олії. Про це свідчать аналіз цін в супермаркетах Києва та Мюнхена.

Наприклад, 1 літр соняшникової олії в Мюнхені варто 1,1 євро, що еквівалентно 32 грн. У той же час українцю 1 літр соняшникової олії обходиться майже у 37 грн.

Також, Україна обігнала Німеччину у вартості молока: за 1 літр молока українець заплатить в середньому 24 грн, німець — 60 центів (близько 19 грн).

Поряд з цим в Україні є продукти, які коштують значно дешевше, ніж у Німеччині. Приміром — яйця. За десяток яєць українець заплатить близько 27 грн, німець — понад 2 євро (61 грн).

Також, в рази дешевше коштуватиме українцю курка. Наприклад, 1 кг курячого філе в Мюнхені коштує близько 10,5 євро, що еквівалентно 370 грн, або майже 4 кг аналогічного м’яса українського виробництва.

Нагадаємо, Українська асоціація постачальників торговельних мереж звернулася до Антимонопольного комітету України щодо можливого картельної змови на ринку соняшникової олії. За словами експертів, у світі ціна на соняшникову олію падає, а в Україні — зростає.

Facenews

Оставить комментарий