У Житомирі відбудеться фестиваль із документальних фільмів Lampa.doc

4


Фото: прес-служба Житомирської міської ради

13 Серпня 2018,
10:47
Коментувати

5

Фестиваль із документальних фільмів Lampa.doc цього року вдруге відвідає Житомир. Із 17 по 19 серпня з 20:00 по 23:00 на вул. Михайлівській можна буде переглянути якісну документалістику під зорями. Добірка Lampa.doc складатиметься з 11 високоякісних фільмів виробництва України і Польщі останніх років, що є учасниками та переможцями національних та міжнародних кінофестивалів. На сайті фестивалю можна ознайомитись з інформацією про всі фільми, що є в програмі Lampa.doc цього року. Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

Окрім переглядів, планується серія майстер-класів, на яких йтиметься про історію документалістики, сучасні тенденції в документальному кіно та секрети його виробництва. Відбудуться зустрічі з молодими режісерамі, лекторами та викладачами альтернативних шкіл документалістики.

Довідково: Фестиваль Lampa.doc цього року відбуватиметься втретє і вже відбулися покази у 6 містах України та Варшаві. За традицією в кожному з міст проходити по три кіновечори просто неба. Добірка Lampa.doc складається з високоякісних фільмів виробництва України та Польщі останніх років, що є учасниками та переможцями національних та міжнародних кінофестивалів. Окрім того, можна буде побачити молоде українське кіно, зроблене в майстернях документального кіно фестивалю 86, INDIE LAB та майстерні Сергія Буковського.

Цьогорічна кінопрограма фестивалю тематично спрямована на діалог між поколіннями та сімейні стосунки. Так, зокрема, можна буде побачити фільм-переможець Одеського міжнародного кінофестівалю «Головна роль» про видатну українську акторку Ніну Антонову, знятий її сином – одним з найкращих українських документалістів сьогодення Сергієм Буковським. У програмі, як завжди, є кіно із гумором, до такого належить ліричний «Щоденник подорожі» метра польського документального кіно Пьотра Сташіка, іронічний фільм про свою батьківщину «Кіно для Карлоса» від Ренато Боррайо Серрано, представника школи Марини Разбєжкіної та самоіронічний погляд на маленьке польське містечко від Агнєшки Елбановської «Полонез». А ще кіно про дитинство та літо, каучсерфінг, будівництво болідів і багато іншого.

«Особливою подією, для мене є приїзд до Житомира польського режисера Пьотра Сташіка. Це визнаний майстер документального кіно, який може розповісти надзвичайно багато цікавого про світ, про себе, свій досвід та своє кіно. Не менш захоплюючою, на мій погляд, стане презентація проекту Ukraїner. Підбірка фільмів цього року так само унікальна. Сподіваюсь, що ми виправдаємо сподівання жителів Житомира», – поділилась організатор фестивалю Наталя Красильникова.

Кожного разу географія Lampa.doc розширюється і у 2018 році він охопить дев’ять ять міст України. Тур триватиме три місяці і команда фестивалю після Запоріжжя, Бердянська та Краматорська рушила до Червонограда, Луцька, Ужгорода, Житомира, Умані та Кропивницького. Покази українського та польського кіно відбулися також у Варшаві. А на завершення, 15 вересня, відбудеться закриття у Києві.

Усі заходи фестивалю Lampa.doc відкріті для широкого загалу та є безкоштовними.

Lampa.doc цьогоріч у Житомирі відбувається за підтримки Інституту Адама Міцкевича (Варшава), програми Culture Bridges, що здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC, Державного агентства України з питань кіно та Житомирської міської ради.

Оставить комментарий