У Житомирі в День вишиванки депутати прийшли на позачергове засідання сесії в традиційних українських сорочках (ФОТОРЕПОРТАЖ)

9


Фото: Ярослава Туктагулова

17 Травня 2018,
16:41
Коментувати

4

Автор: Ярослава Туктагулова

У Житомирі 17 травня відбулося позачергове засідання сесії міської ради. На порядку денному 6 питань. На початку засідання зареєструвалися 25 депутатів. Оскільки сьогодні відзначають День вишиванки у цей день на сесію більшість депутатів прийшли у вишитих сорочках.

У сесійній залі депутати вітали один одного з цим святом. Чиїсь вітання лунали з трибуни, а хтось обмінювався вітаннями просто між собою.

«Вітаю всіх з Днем вишиванки, бажаю плідної роботи на благо нашого міста. Всіх зі святом!», – привітав депутатів міський голова.

Про саму вишиванку та її історію розповів депутат міськради Олег Черняхович.

«Хочу привітати всіх з Днем вишиванки. Мабуть всі знають, яке велике значення малі для наших предків вишиванки. Вишивані сорочки – це був не просто буденний одяг, цей одяг і в цю вишивку вони закладали певний сакральний зміст. Це були певні символи, які мали оберігати людину та надавати їй сил.

Колись люди одягали вишиванки на певні свята та на якісь визначні події. Вишиванки берегли як зіницю ока.

100 років тому, коли утворилася Українська держава, вишиванка стала одним із елементів творення нашої нації.

Альо потім нашу культуру викривили. До вишиванки додали якісь шаровари, оселедець, сало та нікого образ смішного хохла.

Сьогодні мені приємно бачіті, що вишиванка стала популярною. Але я боюся, що за деякими вишиванками ховається російська вата. Вишиванка – це не мода, а душа нації», – розповів Черняхович.

Нагадаємо, що у Житомирі 17 травня розпочалося позачергове засідання сесії міської ради. На порядку денному 6 питань. На початку засідання зареєструвалися 25 депутатів.

Оставить комментарий