У сусідній державі запахло розширенням повноважень президента

1


Обраний восени минулого року президент Молдови Ігор Додон представив законопроект, який спрямований на розширення його повноважень в частині розпуску парламенту, пише НР.

Зокрема, мова йде про поправки в статтю 85 Конституції країни щодо ситуацій, коли президент може розпустити парламент, пише NewsMaker.

Додон 28 лютого зі своїй сторінці в Facebook оголосив про свою ініціативу.

Сам Додон пояснив такі законодавчі реформи наміром «додати рівноваги між усіма гілками влади».

Поправка до основного закону країни спрямована на те, щоб дати можливість президенту розпускати парламент після консультацій з парламентськими фракціями.

Також Додон вважає, що президент повинен мати право розпустити парламент, якщо за 12 місяців він не виконав бажання народу, виражені в консультативному референдумі.

Президент Молдови пропонує дати можливість президенту самому ініціювати референдум про розпуск парламенту.

Третій варіант розпуску парламенту і проведення дострокових виборів, на думку Додона, можливий, якщо на республіканському референдумі за відставку президента громадяни висловилися проти або він не був визнаний Конституційним судом.

«Законопроект буде передано депутатам парламенту. Якщо 24 березня ініціатива не набере 34 підписи, я спробую реалізувати це за допомогою народної ініціативи», – цитує видання Додона.

Додон раніше виступив за проведення референдуму про статус невизнаного Придністров’я, де дислокуються російські війська.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий