У сервісному центрі МВС розповіли, як убезпечити себе від підроблених документів і шахраїв при купівлі авто

7

Кожен рік багато українців потрапляють у неприємну ситуацію через шахраїв. Статистика свідчить: за 2017 рік по всій Україні при наданні послуг в сервісних центрах МВС було виявлено 319 фактів підроблених документів; 1201 транспортний засіб, номери агрегатів яких змінені або підроблені; 215 розшукуваних агрегатів транспортних засобів; 240 викрадених транспортних засобів.

Тому сервісні центри МВС постійно інформують населення, як не стати власником підроблених документів або авто, який перебуває в розшуку.

Отримати водійське посвідчення можна тільки в сервісних центрах МВС

У 2017 році в сервісних центрах МВС було виявлено 69 підроблених водійських посвідчень. У сервісному центрі МВС звертають увагу на те, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше або замінити його — це особисто пройти процедуру отримання послуги в сервісному центрі МВС. Детальну інформацію про послуги, пов’язані з посвідченням водія, можна знайти за посиланням, а також проконсультуватися у контакт-центрі сервісних центрів МВС за телефоном (044) 290-19-88.

Як не стати власником авто, що знаходиться в розшуку?

При купівлі авто є кілька варіантів його переоформлення з одного власника на іншого: шляхом оформлення договору купівлі-продажу з подальшою перереєстрацією в сервісному центрі МВС, оформлення договору купівлі-продажу у нотаріуса або через комісійний магазин. І досить часто громадяни обирають інший шлях – оформлення довіреності на авто від продавця на покупця, в ході такої процедури покупець так і не стає повноправним власником транспортного засобу. Щоб уберегти себе від придбання транспортного засобу з перебитими номерами кузова або двигуна, варто звернутися в сервісний центр МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто у присутності продавця та покупця. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто і заповнюється адміністратором в електронній формі.

Важливою процедурою в даному процесі проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковою і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації і зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформлення документів у зв’язку із зміною особистих даних, а також при вибракуванні авто. Мета такого огляду — звірення ідентифікаційних номерів і перевірка реєстраційних документів. Такий огляд не потребує окремого оплати — його вартість вже включена у вартість послуги перереєстрації транспортного засобу. Відповідний акт, складений експертом, або його позначка у заяві власника транспортного засобу, є обов’язковими в переліку необхідних документів для оформлення реєстраційної послуги в сервісному центрі МВС.

У разі проведення експертного дослідження транспортного засобу встановлюється відсутність або наявність ознак пошкодження, знищення, підробки або заміни номерів двигуна, шасі або кузова, заміни панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу і підробки реєстраційних документів, у результаті чого власник авто отримує висновок. Це платна послуга, здійснюється на розсуд власника авто. Експертне дослідження доцільно вибирати в разі, якщо при огляді авто у експерта виникли сумніви в достовірності певних даних.

Варто пам’ятати:
 

  • Якщо авто виявляється «проблемним» (зокрема, з підробленими номерами агрегатів авто), власник не зможе ним користуватися, буде мати справу з правоохоронними органами, які ймовірно заберуть авто на штрафмайданчик до з’ясування обставин.

 

  • Іноді замість оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу громадяни обирають варіант передачі авто від продавця покупцеві за дорученням. В такому випадку транспортний засіб взагалі не проходить жодної експертної процедури, що ставить покупця в небезпечне становище.

 

  • Проведення експертного дослідження простої складності у відповідності з постановою Кабінету міністрів України від 4 червня 2007 року №795 варто 126,63 гривень для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД і 164,15 гривень для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва (вартість за станом на січень 2018 року, ПДВ та банківські послуги не враховані). У разі ж, якщо дослідження не проводиться, людина ризикує втратити всю суму вартості придбаного авто.

 

  • Якщо ціна авто значно менше його ринкової вартості, існує ймовірність, що продавець навмисно занижує ціну, щоб якомога швидше позбутися проблемного транспортного засобу. У таких випадках експертне дослідження допоможе переконатися у чесності намірів продавця.

Якщо у вас виникли питання з приводу реєстрації або перереєстрації авто, звертайтеся за консультаціями по телефону (044) 290-19-88 або повідомлення на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у Фейсбуці.

 

Оставить комментарий