У Криму за 3 роки загинули 12 противників російської окупації, 17 зникли безвісти і 39 стали політв’язнями

0


 

Російська окупаційна влада продовжує порушувати права і свободи жителів півострова, повідомляє sprotiv.org.

За три роки у Криму загинули 12 осіб, які виступали проти російської окупації, а ще 17 вважаються зниклими безвісти. Окрім того, 39 людей, переважно кримські татари, зазнали переслідувань, були затримані й засуджені через свої політичні погляди, повідомила віце-прем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе на міжнародному форумі «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу».

«Це люди, які постраждали через свої політичні й ідеологічні переконання, через свою належність до кримськотатарського народу, звичку до свободи слова, через те, що вони вирішили залишитися тими, ким були — громадянами України», — наголосила вона.

Віце-прем’єр наголосила, що Росія продовжує порушувати особисті та громадянські права і свободи жителів Криму, знищує приходи православної церкви Київського патріархату та греко-католицької церкви, позбавляючи людей свободи віросповідання.

«Проукраїнських активістів вносять до списків терористів, перешкоджають праву на мирні зібрання, переслідують національно-культурні та представницькі органи кримськотатарського народу, визнали Меджліс екстремістською організацією. При цьому окупанти перетворюють Крим на мілітаризовану зону, військову базу, на територію страху», — додала Климпуш-Цинцадзе.

Вона також закликала світ об’єднати зусилля з Україною, щоб посилити тиск на Росію в питанні захисту прав і свобод у Криму й добиватися виведення російських військ із окупованої території.

Останні гучні затримання в Криму сталися 21 лютого: ФСБ РФ схопила 20 кримських татар. Судові засідання у їхніх справах тривали до півночі. Затримані також скаржилися на тортури та побиття з боку силовиків.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий