У бундестазі обговорили ситуацію з правами людини в Росії

6


Дискусію про ситуацію з дотриманням прав людини в Росії в бундестазі приурочили до початку ЧС з футболу. «Зелені» рекомендували членам федерального уряду відвідувати матчі лише на певних умовах.Депутати німецького бундестагу у четвер, 14 червня, обговорили ситуацію з правами людини в Росії. Представники всіх фракцій, за винятком «Альтернативи для Німеччини» (АдГ), звернули увагу на порушення в цій сфері і вказали на необхідність діалогу з російською владою на цей рахунок. Члени АдГ в свою чергу звинуватили своїх колег в популізмі і розкритикували їх за те, що вони прив’язали дискусію в бундестазі до початку в РФ чемпіонату світу з футболу.

Вільна демократична партія (Вдп) зажадала від федерального уряду Німеччини, щоб воно вплинуло на Москву і примусило її до дотримання взятих на себе зобов’язань в рамках правозахисних угод та конвенцій Міжнародної організації праці. Говорячи про ЧС, голова комітету бундестагу з прав людини і член Вдп Гіді Йенсен (Gyde Jensen) висловила впевненість, що рішення провести фінальні частини чемпіонатів в Росії і Катарі в 2018 і 2022 роках негативно відбилося на іміджі футболу.

«Союз-90″/»зелені» рекомендували членам федерального уряду відвідувати матчі ЧС в Росії за участю збірної ФРН тільки за умови, що програма їхнього візиту в РФ також буде включати заходи, приурочені до захисту прав людини, свободи ЗМІ та обговорення питань міжнародної політики.

ЧС повинен зблизити Захід і Кремль

Експерт із зовнішньої політики з парламентської фракції Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родер Кізеветтер (Roderich Kiesewetter), у свою чергу, висловив упевненість, що ЧС-2018 допоможе подолати прірву у відносинах між Заходом і Кремлем, що виникла в результаті дій російського керівництва на сході України і російської анексії Криму. Кізеветтер також висловив жаль із-за того, що німецький журналіст Хайо Зеппельт (Hajo Seppelt) через побоювання за свою безпеку не приїде в Росію на чемпіонат світу з футболу.

Раніше в Європейському парламенті у зв’язку з відкриттям чемпіонату світу з футболу в Росії також заявили про серйозні порушення прав людини, які постійно фіксуються в РФ. За даними парламентаріїв, мова йде в першу чергу про жорсткі обмеження свободи ЗМІ, укладення журналістів та політичних опонентів до в’язниці, залякування правозахисників. Великі спортивні заходи повинні стати приводом задуматися про зміни, вважають євродепутати.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий