У Баранівці за грантові кошти планують побудувати критий ринок у центрі міста

14


Фото: Український кризовий медіа-центр

15 Листопада 2017,
14:17
Коментувати

1

Баранівська громада невдовзі отримає грант – 1 млн євро від Євросоюзу, який планують витратити на будівництво критого ринку в центрі міста, сироварні та закупівлю холодильників для заморожування ягід. Про це повідомляє незалежний інформаційний сайт Ємільчине.

Про це 7 листопада розповів заходів Баранівки Анатолій Душко під час брифінгу у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.

«Наприкінці травня ми подали на конкурс наші концептуальні ідеї, сформувати які нам допоміг Інститут громадянського суспільства. Ці ідеї ми об єднали під загальною назвою „Створення молодіжного агрокластеру“. Проект включає кілька напрямків. Перший напрямок – створення сироварні в одному із сіл нашої громади, де один із підприємців вже розпочав будівництво ферми на 1000 голів худоби. Другий – будівництво критого ринку у центрі міста, під цю забудову у нас є земельна ділянка площею 1600 кв. м. За нашим задумом, ринок має бути не тільки місцем для торгівлі, але й своєрідним місцевім театром, де можна буде відпочити. Третій – закупівля холодильників для заморожування ягід, яких чимало у довколишніх лісах. Наш проект переміг. Зараз ми захищаємо його бюджет, тому я поки що не можу назвати об’єднання ємів фінансування та конкретних умов. Натомість можу сказати, що усі контракти мають бути підписані до кінця року», – розповів Анатолій Душко.

За його словами, у 2018 році Баранівська громада приділить особливу увагу підтримці місцевого підприємництва, на розвиток якого планують виділити близько 500 тис. грн.

«У бюджеті 2018 року ми плануємо виділити близько 500 тис. грн на розвиток малого бізнесу і оголосимо відповідні конкурси. Ця допомога буде своєрідним безвідсотковим кредитом, який згодом треба повернути. Можливо, хтось із жителів громади захоче розводити гусей, качок, індиків… Ми маємо дати людям своєрідні „вудочки“, за допомога якіх смороду наловлять „риби“. Це збагатить і самих людей, і громаду», – сказав голова.

Крім того, Анатолій Душко розповів про плани кількох підприємців щодо вирощування і переробки у Ємільчинській ВІДГ льону, адже Житомирщина здавна славилася льонарством.

Він також розповів, що веде переговори з одеськими інвесторами щодо побудови на території громади теплової міні-електростанції, яка використовуватиме відходи деревини.

На території Баранівської громади багато лісів, є велика кількість пилорам, отже, з сировиною проблем не буде. Попередня вартість проекту становить 7 млн доларів.

Разом із тим, міський голова зауважив, що у Баранівському районі масово розкрадається ліс і працюють десятки неоформлених пилорам, які офіційно ніде не купують ліс.

«У нас сьогодні масово розкрадається ліс. У нас в одному селищі 14 чи 16 пилорам, більшість яких не оформлена. Офіційно вони ліс майже ніде не купують. І всі пиляють. І машини виїжджають, вивозять…» – сказав міський голова Анатолій Душко.

Нагадаємо, що нова символіка, гімн та плани – у Житомирі презентували Стратегію розвитку та Схему планування території Баранівської громади.

Оставить комментарий