У 100 років бердичівлянка поспішала до церкви, де на неї чекав сюрприз (ВІДЕО)

1


Фото: ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

30 Листопада 2017,
17:52
Коментувати

8

Автор: Юлія Сінєльнікова

За понад 20 років історії Свято-Миколаївського храму у Бердичеві на святковій службі вітають незвичайну парафіянку. Цій маленькій бабусі сьогодні виповнилося 100 років.

Незважаючи на вік та хвороби, Катерина Андріївна Ходакова стоїть майже всю службу. До храму жінка приходити разом із 69-річною дочкою.

Вони скромно живуть у невеликій квартирі. Головним багатством у домі бабуся називає куточок у своїй кімнаті. Тут – її ікони, біля яких вона молитися. Із молитвою в душі живе змалечку.

«Мій тато говорив мені: якщо ти не вивчиш молитву, я не дам тобі їсти. Я лізла на пічку і вчила», – пригадує Катерина Ходакова.

Пані Катерина народилась у Тульській області в багатодітній родині відпочинку і точильника домашнього начиння. У юності працювала 2 роки вчителем початкових класів у Сибіру. У 43-му отримала повістку на фронт, де була зв’язку язківцем. Після війни Катерина Андріївна приїхала у Бердичів, де працювала в ощадкасі. Альо під час проведення грошової реформи, коли старі гроші вже не приймали, опинилась у тюрмі.

«Викликали нашого завідуючого голова міськвиконкому та секретар міськкому партії. Сказали прийняти від них гроші заднім числом. Вони прийняли. А потім нас за це судили і дали мені 15 років тюрми», – пригадує Катерина Ходакова.

Її звільнили достроково. Жінка повернулася в ощадкасу. Найбільшим щастям називає народження єдиної донечки.

«Якби ви знали, яка вона у мене добра. Я у неї як дитина, а вона мені як мама. І взуває мене, і годує, все робить!» – каже пані Катерина.

Нині у Катерини Андріївни двоє онуків та один вже 19-річний правнук.

У молодші роки жінка обожнювала вишивати. Зараз на це, каже, не має здоров’я. Віра в Бога, упевнена, тримає її на землі.

«Лише Ісус мені допоміг, заступник і творець наш, помічник. Від бачите, скільки мені років, а я дуже люблю Господа Бога нашого Христа ісуса, прийди», – говорить жінка.

Цю парафіянку священики люблять та поважають. Їй раді у храмі й інші прихожани. Адже вона – приклад щирої віри у Бога. Пані Катерині важко стояти, але на стілець вона сідає ненадовго. У сторічний ювілей жінка хотіла причаститися і у молитві подякувати Богові за своє життя.

Цього дня храм, куди вона приходити більшу частину свого віку, вітає її з днем народження. Квіти, слова вітань і молитва – найменше, що можна для неї зробити, вважає настоятель храму отець Віталій Бойков.

Сторіччя Катерина Ходакова зустрічатиме у колі родини. Донька жінки пані Людмила говорити: найулюбленіша страва мамі – салат з крабовими паличками. А ще вона полюбляє солодощі.

У Бердичеві для столітніх жителів діє 100-відсоткова пільга на користування комунальними послугами. Та для родини це не головне. Рідні просять у Бога, аби жінка позбавлялася з ними якомога довше.

Оставить комментарий