Тривожна ситуація з питною водою: Житомиру не вистачає хлору

3


Найближчим часом у Житомирі знову можуть виникнути проблеми з централізованим водопостачанням – як виявилося воду нічим знезаражувати. Ситуація пов’язана з зупинкою заводу «Дніпроазот» — єдиного в Україні підприємства, яке виробляє хлорку для очищення. Таке відбувається, мабуть, вперше в історії незалежної України.

Директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін, в ефірі «Громадського радіо» розповів, що поставка в Житомирі рідкого хлору для знезараження питної води може припинитися. Місту поки вистачає запасів приблизно на 20 днів.

«23 червня нам повідомили, що єдине в Україні хімічне підприємство з виготовлення рідкого хлору «Дніпроазот» припиняє свою роботу і до 1 липня ми ще мали можливість запастися цим реагентом. Але ці запаси були критичними. Зараз поставки хлору в Україні не виробляються. Знаю, що по трохи починаються постачання з Румунії. На кордоні стоять дві машини, які везуть хлору об’ємом, який за місяць споживає один водоканал», — розповів Нікітін.

Зазначимо, що Житомирський водоканал бере воду з річки Тетерів, тому знезараження такої води — обов’язково.

«На нашому підприємстві є станція по виробництву гіпохлориту натрію з повареної солі. За властивостями він схожий на хлор. На 50% ми їм забезпечуємо. Але ще половину треба знайти. Досі ніколи не траплялося такої ситуації, щоб не було хлору, тому ми просто не знаємо, як діяти в такій ситуації», — каже Нікітін.

На питання, чому «Дніпроазот» припинив свою роботу Андрій Нікітін відповів: «Частина правди в тому, що виробництво стало неефективним. Адже в основному вони виробляють добрива. І коли зросла ціна на газ, завод став неконкурентоспроможним».

Бердичів буде подавати воду погодинно

Тим часом, із-за дефіциту хлору в Бердичеві вже вирішили обмежити подачу води і з понеділка її будуть подавати жителям погодинно.
 

«Починаючи з понеділка, 16 липня, якщо ситуація не стабілізується, в місті Бердичеві буде обмежено централізоване водопостачання. Подача води буде здійснюватися за графіком: з 6 ранку до 10 ранку і з 18 години вечора до 22 вечора», — інформує виконавчий комітет міської ради.

Повідомляється, що міський голова Василь Мазур дав доручення забезпечити підвезення води у центральну міську лікарню та дошкільні навчальні заклади. У разі пожежі, є домовленість, що водоканал буде підвищувати тиск у тому мікрорайоні, де він виник.

На виконкомі також вирішили, що під час святкування Урочистостей матері Божої Бердичівської (21-22 липня), коли в місто прибуде велика кількість паломників, водопостачання буде здійснюватися цілодобово.

Раніше повідомлялося, що КП «Житомирводоканал» проведе перерахунок населенню за неякісну воду з крана.

Оставить комментарий