Табір відпочинку у селі Озадівка оздоровлює дітей безкоштовно понад 10 років. Чим закохує і як розвивається? (ВІДЕО)

3


Фото: ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

11 Липня 2018,
16:18
Коментувати

593

Автор: Юлія Сінєльнікова

Весело та емоційно розпочалася перша зміна у благодійному таборі «Відкрите серце», що у селі Озадівка Бердічівського району. 71 дитина віком до 12-13-ти років із Бердичева і району, Малина, Києва, Житомира відпочиватиме тут абсолютно безкоштовно 10 днів. Серед них – діти з малозабезпечених і неповних родин.

Приміщення під табір у 2004-му викупив благодійник Петро Залізний, офіційно заклад працює з 2005 року і до сьогодні. Про його рівень говорити частина відзнак на стіні в холі. Нині тут для дітей є цілодобово гаряча і холодна вода, всі умови в приміщенні. Щоб дітвора гарно відпочила, до цього в таборі готуються протягом року.

«Я щойно із перевіряючих структур, у них забагато різних вимог і так далі. Тому ми не вважаємо ті підготовкою до відкриття. Основні питання: ми піклуємося, щоб дітям було добре, щоб була чиста постіль, свіжа їжа, цікава програма. Це основне, ми готуємося заздалегідь, підшукуовуємо тих, хто поставлятиме продукти, гарно готуватиме», – розповідає керівник БО «Відкрите серце» Петро Залізний.

Наставники-вожаті та інший персонал на благодійній основі допомагають зробити оздоровлення дітей цікавим. Програма насичена. Зранку – прогулянка у лісі та заняття з англійської. Після обіду – кастинг на вечірній конкурс талантів. Про 16-й – полуденок і гуртки. А після вечері – програма з конкурсами, іграми, снек та вечірні бесіди на тему дня. Щоб діти гарно відпочили, Петру Залізному допомагають благодійники і волонтери.

«Якби християнські місії і благодійники не підтримували цих діток, то вони б просто не мали змоги відпочити. Підтримка винна буті від держави, місцевої влади, не лише за кошти благодійників. Моя думка, що це має трошки фінансуватися з державного і місцевого бюджетів», – каже голова правління українського фонду благодійництва, посол миру при Федерації послів світу Олеся Морозова.

Дітям волонтери щоразу привозять багато подарунків. У таборі знають: Петро Залізний організує відпочинок попри будь-які обставини.

«Він для мене як батько, наставник, він навчив мене того, що служити Богу – значить служити людям. Цей принцип я прийняв від нього і намагаюся нести», – говорить директор табору «Відкрите серце» Олексій Забєлін.

«Коли ти бачиш щасливі обличчя, як вони із захопленням розповідають по телефону рідним, як тут класно і кажуть, що все, немає часу більше говорити, бо тут зайняті, то, думаю, заради цього варто рік готуватися і бачіті це все», – розповідає Петро Залізний.

«Відкрите серце» прийматиме у кінці липня другу зміну. Це будуть діти старшого віку. А у серпні сюди заїдуть волонтери з різних міст України, дитячий футбольний клуб та молоді сім’ї. З вересня тут розпочнеться підготовка до наступного відпочинкового року.

Оставить комментарий