Суд у Греції вирішив видати росіянина Винника Франції

1


Захист росіянина стверджує, що французькі правоохоронці не змогли надати доказів провини Винника. А екстрадиція їх підзахисного до Франції має кінцевою метою його видачу США.Суд грецького міста Салоніки в п’ятницю, 13 липня, задовольнив запит влади Франції про видачу росіянина Олександра Винника. Париж звинувачує його в кіберзлочинність, збиток від яких становить 130 млн євро. Як заявив агентству «Інтерфакс» адвокат росіянина, суд також постановив «застосувати прискорену форму екстрадиції».

У той же час захист вже заявила, що вважає рішення необґрунтованим і найближчим часом подасть апеляцію. «До того, як скарга буде розглянута Верховним судом Афін, Олександра нікуди не зможуть екстрадувати, він буде перебувати в Греції», — пояснив адвокат.

Французькі власті звинувачують росіянина у відмиванні грошових коштів, а також у шахрайстві. Слідство вважає, що Винник викрадав особисті дані громадян, а потім нібито повертав їх за гроші. Потерпілими у цій справі визнані 5,7 тисяч людей по всьому світу, з яких 100 громадян Франції. При цьому захист росіянина стверджує, що французькі правоохоронці не змогли надати доказів провини Винника в інкримінованих йому злочинах. А екстрадиція їх підзахисного до Франції має метою його видачу США.

Взаємовиключні рішення

Влада Греції затримали Винника 25 липня 2017 року за запитом США. Раніше суд присяжних у Сан-Франциско пред’явив йому звинувачення у відмиванні грошей через биткоины. За даними американської влади, підозрюваний і його компанії відмивали гроші на загальну суму не менше 4 мільярдів доларів. Росіянин з 2011 року керував організацією, яка займалася кіберзлочинністю. Винник вів бізнес на території США без дотримання законодавчих норм щодо захисту від відмивання грошей та інших злочинів, вказало далі американське міністерство.

Крім того, за даними «Інтерфаксу» Винник написав російським правоохоронним органам явку з повинною, з якої випливає, «що в результаті його шахрайських дій з 2011 по 2017 роки невстановленої групі російських громадян заподіяний матеріальний збиток у 750 млн рублів».

Раніше суд в Салоніках прийняв два взаємовиключні рішення. Один склад ради суддів задовольнила запит Генпрокуратури РФ, а інший підтримав прохання США про екстрадицію Винника.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий