Створення молодіжних центрів та перспективи для молоді – у Житомирі відбувся семінар на тему «Розвиток громади через призму молодіжної політики» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

5


Фото: Роман Плевако

6 Лютого 2018,
15:06
Коментувати

19

Автор: Микола Слюсар

Сьогодні, 6 лютого, у Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся семінар на тему «Розвиток громади через призму молодіжної політики». Під час тренінгу спікери з Києва, Івано-Франківська та Житомира поспілкувались із представниками різних ВІДГ Житомирської області. Темою дня стала перспектива створення молодіжних центрів та залучення молоді до ухвалення рішень, які їх стосуються.

Статистика міграції українців за кордон невтішна і, за словами організаторів семінару, саме такі тренінги допоможуть організовувати молодіжні простори, проводити профорієнтаційну роботу та надати можливість молоді працювати та розвиватися у рідних ВІДГ.

«У нашого центру є величезна мрія, щоб молодь, яка навчається в Житомирі, Києві могла повернутися до своєї рідної громади і там знайті роботу, розвиток, жити і працювати. На шкода, сьогодні статистика зовсім інша. Наприклад, у 2015 році виїхали (отримали дозвіл на роботу) до Європи 1,5 млн людей – це Житомирська область плюс місто Кременчуг. Тобто за один рік взяли і виїхали. Що робилося в 2016-2017 рр. – ви прекрасно розумієте. Тому наша група експертів разом із партнерами розробила пакет заходів, який називається „Розвиток людського потенціалу – кадрова політика в ВІДГ“», – розпочав захід радник із комунікації Житомирського ЦРМС Дмитро Клименко.

Під час семінару спікери розповіли про основні цілі реформування молодіжної політики в Україні та показали модель молодіжної політики в умовах децентралізації.

«Ідея цього семінару – створення молодіжних центрів і молодіжних просторів у нас в області, в ВІДГ. Ідея виникла спонтанно. Ми разом із Центром розвитку місцевого самоврядування вирішили створити такий семінар та показати, що можна зробити в області із розвитку молодіжної політики. Ми запросили спікерів із Києва, Івано-Франківська, Житомира і на сьогоднішній день ми побачимо, який буде розвиток молодіжної політики в області. Ми плануємо провести ще семінар із позашкільної освіти в ВІДГ. На сьогоднішній день в ВІДГ гроші з’єднання є, фінансування йде, але подачі, що ми залишимо після себе, немає. А результат ми побачимо на ділі, подивімось по районах, що вони зможуть створити», – зазначив директор Житомирського обласного центру туризму та краєзнавства Віталій Святненко.

Оставить комментарий