США можуть розмістити війська на території України

0

У разі підписання угоди з питань безпеки між Україною та США передбачається розміщення американських військових резервів на території Української держави.

Про це спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє УП.

«Вона (угода з безпеки — ред.) передбачає проведення спеціальних операцій, проведення спільних науково-технічних розробок і навіть розміщення на території України військових резервів Сполучених Штатів Америки. Воно виводить на новий рівень співпрацю України та США», — сказав він.

Спікер зазначив, що практику подібних угод давно використовують у США: такі документи підписані з Японією, Австралією та Ізраїлем.

За його словами, угода надає прерогативное право на надання оборонного летального зброї.

Нагадаємо, в ході робочого візиту в США 12-16 червня, голова ВР запропонував укласти двосторонню угоду з безпеки між Україною та Сполученими Штатами Америки. Це угода, за його словами, не заперечує членства України в НАТО, а навпаки — сприятиме прискоренню набуття Україною членства в Організації Північноатлантичного договору.

Також Парубій висловив думку, що адміністрація США може прийняти рішення про надання оборонної зброї Україні до кінця нинішнього року.

Источник

Оставить комментарий