Сліпий чоловік на Житомирщині зібрав міні-трактор за власними кресленнями. ФОТО

11


У Житомирській області незрячий чоловік навчився самостійно виконувати будь-яку роботу і навіть зібрав трактор за власним проектом, повідомляє УНН.

Олег Савчук, який живе в селі Горщик Корсотенського району, колись був успішним бізнесменом, будував власний будинок і займався байкерством. Однак, його життя перервав нещасний випадок, в результаті якого чоловік втратив зір.

Але інвалідність не зламала чоловіка — він переїхав у село і почав нове життя. Тут Олег навчився самостійно майструвати, займатися електрозварюванням і навіть сконструював власний трактор, на якому він їздить до сих пір. Зараз дізнатися незрячого у цьому чоловікові дізнатися важко, видають хіба темні окуляри — втім, втрата зору таки дуже боляче вдарила по Олегу, він зізнається, що тоді навіть не хотів жити.

«Спочатку здавалося — все, кінець світу, більше життя немає і не існує, і все неможливо, але нічого. Дружина каже — піди зроби вольєр, адже собака буде мерзнути, не сиди, каже. Вирішив спробувати, взяв дошки, взяв і пішов. Клепав, клепав, спочатку не виходило — сердився, злісно було, а потім все нормально», — розповів Олег Савчук.

Всі, навіть найскладніші роботи чоловік виконує сам — самостійно зварює метал, ріже деревину, нещодавно власними руками побудував альтанку, самостійно проклав до свого будинку водопровід і каналізацію. Диво техніки — саморобний трактор — теж його авторська розробка. Його він розробив за власним проектом з деталей, які зумів дістати. Керує ним він, до речі, теж сам. Головне, щоб поруч був чоловік, який підкаже, куди саме їхати.

«Цей трактор — це взагалі. Він мені говорив, що у нього мізки киплять від того трактора. Каже, думав ніч, як його там придумати, як його приліпити — все. Вже вранці встав — пішли працювати. Ось так все сам — думає-придумує, ось альтанку сам побудував», — зазначила дружина Олега, Галина Савчук.

Сім’я Савчук має трьох дітей — двох хлопчиків і дівчинку. Старший син Максим — це очі батька.

«Він мене питає розміри на рулетці, наприклад, каже: метр двадцять — я йому кажу, скільки це і креслю. Ось ці гойдалки ми зробили з батьком — ми з друзями тут вечорами збираємося — гуляємо, балакаємо», — розповів старший син Максим.

Допомагають Олегу та односельці. «Тут їх бабуся з дідом жили, так вони ще за бабою з дідом доглядали. Він там варить, або щось йому треба, то він кличе, де подивитися йому треба, він же не бачить», — зазначила сусідка Діна.

Сам чоловік зізнається, що вже звик жити в темряві, важко тільки в матеріальному плані, адже з трьома дітьми на пенсію в півтори тисячі гривень прожити вкрай непросто, надія тільки на добрих людей.

«Підійшов до знайомого лісника або до того, до того на пилораму. Кажу, допоможи мені, якщо можеш, я тобі буду виплачувати частинами. Мені ліс дали, я попилял на штакеты бруски і все. А там вже з кожної пенсії — по сто гривень, двісті, триста, так і виплачую, тому якщо так, половину, якщо що, то дітки голодні будуть сидіти», — додав Олег Савчук.

Незважаючи ні на що, Олег не втрачає віри, що радить робити всім людям, які опинилися у складній ситуації. Чоловік мріє відкрити свій бізнес, втім, поки справа впирається у брак коштів.
 

Олег Савчук та його винахід, фото: УНН

Оставить комментарий