Скандальну українську письменницю знову образили в СБУ

6


Українська письменниця Лариса Ніцой, яка раніше поскаржився президенту на порушення закону про держслужбу в СБУ, завдала повторний візит в Службу безпеки.

Як написала вона на Facebook, їй зателефонували та запросили на допит.

«- Здрастуйте, пані Лариса, вибачте за наших співробітників, розмовляли з вами не державною мовою. Я взагалі здивований, вони повинні були б знати, що ви — особливий випадок.

— Особливий випадок, це з усіма «нормальними» можна порушувати закон, а з цією, «особливою», — немає?» — навела вона фрагмент розмови.

За її словами, співрозмовник відповів, що не те мав на увазі.

Ніцой зазначила, що під час повторного візиту в СБУ з нею розмовляли вже українською мовою.

Письменниця також розповіла, що у неї відбулася дискусія з представником відомства з приводу того, якою мовою повинні говорити держслужбовці.

На думку співробітника СБУ, мова спілкування він і його колеги можуть обирати вільно.

«Мова спілкування — так. А мова на державній службі при виконанні державних обов’язків, посадових обов’язків — ні. Згідно із Законом про державну службу ви повинні користуватися державною мовою», — відповіла Ніцой.

У ході подальшої дискусії між ними, вони так і не дійшли згоди. Тим не менш, Ніцой вказали, що деякі співробітники СБУ все ж використовують українську мову на службі – зокрема охоронець, який займається перепустками.

«Державні службовці в Україні (не тільки СБУ) поняття зеленого не мають про свої обов’язки. Вони збирають якісь папірці для влаштування на роботу, беруть якусь довідку про українську мову (хто її дає, навіть не знаючи, навіщо вона», — сказано в повідомленні.

Вона додала, що розмовляти українською мовою — це обов’язок держслужбовців, а не особисте бажання.

«>

Источник

Оставить комментарий