Шабунін: У парламенті знайшли новий спосіб уникнути покарання за незаконне збагачення

1

Не встигли в ЗМІ закінчити обурюватися законопроектом №7499, яким депутати хотіли скасувати кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, як у парламенті знайшли новий спосіб уникнути покарання за непояснені статки. Тепер депутати хочуть, щоб “дозволи” на розслідування незаконного збагачення НАБУ, Нацполіції та всім іншим правоохоронцям видавало НАЗК.

Такий законопроект №7315 зареєстрували народні депутати Яків Безбах s Костянтин Жеваго ще торік у листопаді. Але після невдалої спроби скасування “незаконного збагачення” про цей законопроект негайно згадали. Уже завтра, 7 лютого, цей продукт страху політиків перед відповідальністю за корупцію розглядатиме парламентський комітет із правоохоронної діяльності під керівництвом пана Кожем'якіна.

Законопроектом №7315 пропонується дозволити розпочинати кримінальні провадження винятково “в разі наявності висновку щодо недостовірності задекларованих відомостей або наявності ознак незаконного збагачення, у рішенні центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику, прийнятому за результатами здійснення повної перевірки декларації (декларацій) осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Тобто кримінальне провадження щодо незаконного збагачення чи брехні в електронній декларації може бути розпочато лише в разі, якщо попередньо декларацію чиновника перевірило НАЗК і побачило в ній ознаки незаконного збагачення або недостовірної інформації. Це означає, що фактично “дозволи” на розслідування незаконного збагачення та брехні в деклараціях руками НАЗК роздаватиме віднині Адміністрація президента й суто стосовно непокірних депутатів і чиновників.

Що це означає?

Враховуючи “ефективність” НАЗК у перевірці е-декларацій, ініціативи на розслідування незаконного збагачення просто не буде. Або навіть радше – буде, але лише щодо неугодних.

Источник

Оставить комментарий