Ревізія тренажерних залів Житомира. Куди піти займатися?

5


Сьогодні в Житомирі існує нова тенденція — культ красивого, спортивного тіла. Всі масово почали відвідувати тренажерні зали, стежити за своїм харчуванням і це не може не радувати. Дійсно, нарешті з’явилася гідна і правильна пропаганда. Один за іншим у Житомирі будуються нові тренажерні зали, цілі спортивні комплекси, з’являється все більше тренерів. Але куди краще піти, якому тренеру дійсно можна довірити своє тіло і здоров’я?

Виявляється, і в найкращих спортзалах є свої підводні камені.

Куди варто піти? Де в Житомирі самий великий вибір тренажерів? В якому залі можна йти в душ без побоювання підхопити грибок? В якому залі вам із задоволенням підкажуть відповідь на будь-яке питання, а в якому залі ви не дочекаєтеся допомоги, поки не заплатите за курс персональних тренувань? І де з вас хочуть безпідставно здерти гроші? Щоб отримати відповіді на всі ці питання, журналістка Times.Zt Катерина Мачульская обійшла спортзали преміум-класу і в кожному пройшла одне повноцінне заняття.

Отже, ми визначили преміум зали Житомира: Lime Fitness, Fit Body, Arena ZT, Favoryt Gym, GO Sport. В принципі, якщо запитати у житомирян, які зали можна назвати кращими, то ми також почуємо саме ці назви. Ці зали позиціонують себе гідними, з великим переліком послуг, наявністю широкого вибору тренажерів, і висококваліфікованих тренерів. Ну, і звичайно, оплата тут вище, ніж в звичайних залах. Якщо у середньостатистичному житомирському залі місячний абонемент коштує 200-300 грн, то ціна в цих залах 400 грн./місяць і вище. Чи виправдана така ціна?

Кожен зал ми відвідували в два етапи: перший етап, це просто візит за довідкою від працівника ресепшена, а другий, вже через деякий час — саме для заняття. Отже, першим пунктом в нашому списку виявився зал Fit Body.

Fit Body. Житомир, вул. Перемоги 1

Перший раз ми відвідали зал, щоб дізнатися про те, що тут є, які послуги. Нас зустріла дуже приємна адміністратор, відповіла на всі питання, присвятила нам 15 хвилин свого часу, незважаючи на те, що постійно приходили відвідувачі, і в кінці розмови запросила на заняття в їх зал. Тобто перше враження було позитивне.

Екстер’єр: зал знаходиться в самому центрі Житомира, на площі Перемоги, на першому поверсі багатоповерхівки. Дістатися сюди можна з будь-якої точки міста, що дуже зручно. У залу є парковка, є де поставити машину, але якщо Ви приїдете на велосипеді, то вам доведеться заносити його в приміщення, адміністрація дозволяє ставити велотранспорт у невеликому коридорі, і контролює його під час заняття. Вивіску можна було б поміняти, адже вона від часу трохи вицвіла, (хоча зал і відносно молодий) і має не дуже презентабельний вигляд.

Працівник ресепшена. Наступного разу, ми вже прийшли на заняття. У той день працювала та ж адміністратор, яка з таким же привітністю нас зустріла, як в перший раз. Так, як ми прийшли на заняття вперше, то вона повністю проконсультувала нас де і що знаходиться, і сама завела в роздягальню, і провела невелику екскурсію, тому, нам навіть не довелося питати куди йти, де залишати речі, що є великим плюсом.

Інтер’єр залу. Основний колір: помаранчевий. Начебто все добре, але трохи не вистачає затишку. У залі зроблений сучасний ремонт, є два поверхи, другий поверх відкритий, тобто з нього прекрасно видно, що робиться на першому поверсі, і навпаки. Є незручність в тому, що роздягальні, душова і туалет знаходяться на другому поверсі, і потрібно проходити через тренажери. А якщо хтось займається з канатами, то це займає всю площу, і потрібно або чекати поки людина позаймається, або робити «коло пошани» через весь майданчик. Ну, і звичайно, це забруднює підлогу, тому що всі з вулиці ходять там, де люди займаються у змінному взутті.

Обладнання. У залі понад 20 тренажерів на всі групи м’язів, стійка з гантелями, починаючи з одного кілограма, і збірні гантелі. Є рама для присідань, машина Сміта, і тренажери для ізоляційних вправ. Все обладнання в хорошому стані. Цікаво, млинці для штанги тут класифікуються за кольором: наприклад, млинці по 5 кг зеленого кольору, по 10 кг помаранчевого і так далі. Тобто, ви точно не помилитеся з вагою млинця, якщо Ви, звичайно, не дальтонік. А якщо і є проблеми з сприйняттям кольору на млинцях вказано вагу. На першому поверсі розташована основна маса тренажерів, і окрема кардіозона. Навпаки бігових доріжок панорамні вікна з видом на площу. Як на мене, вид з вікна просто чудовий. На другому поверсі розташовані тренажери для преса, килимки для вправ, канати, петлі TRX тощо. Тобто, є все необхідне для функціонального тренінгу.

Тренери. На момент заняття працював тренер Денис. Він був досить привітний, і охоче відповідав на всі мої запитання, допомагав при вправах, незважаючи на те, що в той час у нього були клієнти на персональні тренування. Він проконсультував по питанню необхідних нам тренажерів, показав, як краще робити вправи, дав поради щодо виконання і техніки в цілому. Тобто, якщо навіть Ви прийшли, і не записалися на персональні заняття з тренером, то це не вплине на якість допомоги з його сторони, що є позитивним, так як до такого тренера швидше і захочеться записатися.

Бар та інші продукти. Відразу на ресепшені є бар, де є спортивне харчування різних виробників, коктейлі, чай, кава, вода, всі в достатньому обсязі.

Роздягальня, душові, туалет. Роздягальня досить простора, місткі шафи, але шафи або вішалки для верхнього одягу відсутні, що не зовсім зручно. Є фен, дзеркало. Відразу з роздягальні є вихід до душу. Всього є дві душові, але в них немає піддону і бортиків, потрібні тапочки, які, до речі, продаються на ресепшені, 12 грн / пара, в принципі недорого. Але, злив у двох душових загальний, не дуже гігієнічно, фіранки присутні. Перегородки металопластикові, станом, то їх би пора замінити. Вода була тепла, але є нюанс, душ закривається за 20 хвилин до закриття залу (21.40), тобто потрібно заздалегідь планувати свій час. Є загальний туалет на дві кабінки, і рукомийник з рідким милом.

Гігієна та вентиляція. У залі досить чисто, постійно перебувала прибиральниця, яка стежила за чистотою, в душових, роздягалень також було чисто, незважаючи на велику кількість відвідувачів. А на рахунок вентиляції, її цілком достатньо, тому що навіть при включених вентиляторах був трохи важкуватий повітря.

Ціни. Разове заняття нам обійшлося в 60 грн. Місячний абонемент коштує 400 грн, але якщо купувати абонемент на три місяці або більше, то це буде економніше.
 

Особливістю закладу є дуже теплий прийом на ресепшені, і наявність камер зберігання, які Ви можете орендувати у заклади в місяць.

Sport GO. Житомир, вул. Покровська, 75

Перше враження було цілком позитивним, при візиті за інформацією нам виділили достатньо часу, розповіли про всі послуги, що навіть дозволили оглянути зал за відсутності змінного взуття.

Екстер’єр. Комплекс знаходиться на вулиці Покровській, недалеко від перехрестя з проспектом Незалежності, це досить велика вулиця, але не зручно для всіх районів. Є парковка для автомобілів.

Працівник ресепшена. Коли ми прийшли на перше заняття, то адміністратор була не дуже активною, нам довелося її розпитувати куди йти і де знаходяться роздягальні, тренажери, душова.

Інтер’єр. Основні кольори — зелений, білий, світло-сірий. Сучасний ремонт, і незважаючи на світлі відтінки, все просто сяяло. Хоча закладу вже більше трьох років, але виглядає як нове. Багато простору, багато дзеркал. У холі є крісла і столик, барні стільці, де можна випити каву або просто розслабитися.

Обладнання. Все обладнання у відмінному стані, є тренажери на всі групи м’язів, рами та лавки для базових вправ, і тренажери для вправ на ізоляцію. Тут стежать за порядком, стійки для млинців підписані, і чітко зрозуміло, куди і які млинці вішати (класифікація за вагою).

Тренери. На момент займання був присутній тренер Павло. До того часу він займався з персональними клієнтами, на запитання відповідав, але дуже швидко, і швидко переключається на своїх клієнтів. На питання, чи були помилки під час виконання присідань з вагою (після закінчення вправи), він перерахував усі допущені помилки, але при виконанні нами вправи нічого не сказав. Тобто, тренер все-таки уважно стежить за тим, що відбувається в залі, але Вам потрібно самостійно підходити до нього і все питати. Зате, коли він звільнився від клієнтів, то після прохання показати правильну техніку він досконально вказав на всі помилки, детально розписав техніку, показав, і ми відпрацювали це все на практиці. Поки не вийшло технічне правильне виконання вправи (це сталося близько 30 присідань, які коштували 7 потів), то він не відходив.

Бар та інші продукти. Досить великий бар з широким асортиментом чаю, напевно найбільшим серед інших залів, є кава і сиропи до кави, вода, спортивне харчування, тут також роблять коктейлі.

Роздягальня, душові і туалет. Це все знаходиться на другому поверсі, вхід окремим коридором, є дві жіночі роздягальні. Є окреме місце, де можна вішати верхній одяг, а шафки досить просторі. Роздягальні не дуже великі, але простору вистачає, і відразу відчувається дуже приємний запах в приміщенні. У роздягальні є окрема душова на одну людину, без піддону, але з бортиком. Вода була досить тепла. Але, двері не закривалися повністю, потрібно їх відремонтувати. Також є два туалети, на другому поверсі, і в самому залі, що дуже зручно.

Гігієна та вентиляція. Цей зал нас вразила своєю чистотою. Все світле, все блищить і сяє. Такої чистоти ми не бачили ніде. Чисто починаючи від світлого підлоги, закінчуючи білою фіранкою в душі і білим кахлем в туалеті. Тим більше, всюди присутня приємний запах. За чистотою тут дуже стежать. Вентиляція досить непогана, за нею питань немає.

Ціни. Одноразове заняття коштує 60 грн, місячний абонемент коштує 400 грн.
 

Особливістю закладу є кришталева чистота, і трохи прохолодне ставлення персоналу.

Favoryt Gym. Житомир, вул. Івана Сльоти, 51

Перше враження. Дуже позитивне, на час першого візиту ми потрапили на перший день народження закладу, відбувалися конкурси та змагання, нам запропонували взяти участь, або просто подивитися на захід. Потім нас докладно проконсультували з усіх питань, що стосуються як залу, харчування, так і особистих питань про здоров’я. Нас охоче проконсультували і запросили на безкоштовне заняття в честь свята закладу.

Екстер’єр. Зал знаходиться на території однойменного житлового комплексу, який знаходиться на вулиці Бородія (район Промавтоматика). Це звичайно, не центр міста, не з усіх районів зручно добиратися. Територія гарна, також є парковка для авто.

Працівник ресепшена. Дуже привітний працівник, відповіла на всі питання, розмова пройшла в дуже доброзичливому тоні, на моє прохання, мені навіть скинули музику, яка грала в залі, на мою флешку. По закінченні заняття запитали мене про мої враження від залу, і запросили займатися в зал на постійній основі.

Інтер’єр. Гарний сучасний дизайн, основні кольори — червоний та сірий. У закладі дуже затишно, при вході є диванчик, але в залі дуже не вистачає простору. Але, як нам доповіли, то все-таки планується розширення.

Обладнання. Всі тренажери однієї серії, тренажерів не дуже багато, тому що простір не дозволяє розмістити більшу кількість устаткування. Для базових вправ є все, є кардіо тренажери, хотілося б бачити більше тренажерів для ізоляції.

Бар та інші продукти. Одразу при вході, на ресепшені є бар, тут є спортивне харчування, коктейлі, чай, кава, вода. Це єдиний заклад, де посеред залу є кулер з водою і одноразовим посудом для всіх бажаючих.

Роздягальня, душові і туалет. Роздягальня невелика за розміром, але достатньо простору. Замість лавок тут зручні диванчики, є 2 вішалки для верхнього одягу, дзеркало. Відразу вихід до туалету і душової. У душовій є гель для душу для відвідувачів, і цікава сантехніка, а саме змішувачі для води. Порада для тих, хто буде користуватися душем: спочатку розберіться з обладнанням, а потім роздягайтеся, бо техніка не така, як скрізь, спочатку потрібно налаштувати все під себе, але працює дуже добре, потужна. Обладнана душова на двох людей, але немає ні бортів, ні фіранок, не зовсім комфортно.

Гігієна та вентиляція. У всьому закладі чисто, навіть після сидіння на підлозі одяг залишається чистою. Вентиляція чудова, особливо над рамою для присідань, там віє свіже повітря, не струменем повітря, а розсіяно, і потік повітря комфортний по температурі. Навіть вправа легше давалося, так як саме при присідання з вагою важливо правильне дихання і хороша вентиляція.

Ціни. Одноразове заняття коштує 70 грн. Вартість місячного абонемента становить 420 грн, що трохи вище, ніж у більшості закладів.
 

Особливістю закладу є дружелюбна і позитивна атмосфера закладу, заходиш і відразу відчуваєш себе «своїм», тут все націлене на клієнта.

 

Arena Gym. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 2/7

Перше враження. Коли ми прийшли вперше, то нам розповіли все про залі, але більшість інформації нам довелося «витягувати» з адміністратора. Адміністратор була дуже повільна, і ще, нам відмовили в тому, щоб зайти в зал і фотографувати його.

Екстер’єр. Заклад знаходиться на вулиці Мала Бердичівська, в будівлі «Еко маркет» на другому поверсі. На території є великий паркінг, але машин постійно багато, тому краще приїжджати заздалегідь, щоб зайняти місце.

Працівник ресепшена. Наступного разу, коли ми прийшли на заняття, на ресепшені працювала інша дівчина, Тетяна. Вона була дуже привітна, розповіла, де і що знаходиться, і з легкістю та посмішкою проконсультувала нас з усіх питань.

Інтер’єр. Дуже цікавий інтер’єр, виконаний в сірих, чорних і червоних відтінках. На стінах є графіті, виконані відомим житомирським художником, де зображені всесвітньо відомі спортсмени з бодібілдингу. Також у залі комфортне, м’яке освітлення.

Обладнання. Всі тренажери у відмінному стані, але це не дивно, адже зал відкрилась в 2017 році, і все обладнання нове. Тут є більше 20 тренажерів, на кожну групу м’язів, також відокремлена кардіо-зона, що дуже зручно, адже під час кардіо навантажень важливо, щоб ніхто не відволікав.

Тренери. На момент заняття в залі були присутні 4 тренери: Роман, Олександр, Анастасія та Юлія. Ми зверталися за допомогою до всіх тренерів, і кожен нам допоміг. Найбільше сподобалася Анастасія, адже при проханні підстрахувати, вона не тільки підстрахувала, а під час вправи підбадьорювала, підтримувала і мотивувала, а в кінці вправи похвалила. Також, потім вона спостерігала за виконанням вправ, і надавала поради з нашим питань, що викликало дуже позитивне враження, до такого тренера дійсно хочеться записатися на персональні заняття.

Бар та інші продукти. На поверсі є магазин зі спортивним харчуванням та обладнанням, на ресепшені закладу можна придбати воду, а також діє спортивне кафе, де немає шкідливої їжі і фаст-фуду. Тобто, дуже продумані навіть такі деталі, щоб можна було і поїсти після тренування, та придбати спортивні товари.

Роздягальня, душові і туалет. Роздягальня велика, простора, тут багато шафок, є лавки, біля кожної лавки є килимки. Багато місця і велика кількість вішалок для верхнього одягу, два дзеркала фен для волосся. Вхід в душову відразу з роздягальні, тут кілька душових, без піддону, але є бортики, тобто вода не розливається по всій душовій, в кожній кабінці є фіранка. Але є невелика проблема з тим, що на вечір може закінчуватися гаряча вода. Ми займалися до закриття зали, о 22.00, в принципі, вода була досить тепла.

Гігієна та вентиляція. Всюди чисто, постійно ходить прибиральниця, яка стежить за цим. Вентиляція хороша, в залі легко дихати і комфортна температура.

Ціни. Дуже порадувала ціна за одноразове заняття — 40 грн, а абонемент на місяць коштує 400 грн.

Lime Fitness. Житомир вул. Кибальчича, 9

Перше враження. Воно було позитивним, нас з усмішкою зустріли, і докладно розповіли про заклад, про його історію та плани.

Екстер’єр. Спортивний комплекс знаходиться на Польовий, по вул. Кибальчича, біля центру крові. Досить далеко від центру, тому сюди зручно добиратися не з усіх районів міста. Є паркінг, але плитка, яка вкладена доріжкою трохи стара, ми навіть спіткнулися, по дорозі в зал.

Працівник ресепшена. Працівник був ввічливим, але, на жаль, не дуже уважним, що призвело до того, що ми потрапили в незручній ситуації. Навіть для одноразового заняття Вам необхідно зареєструватися у клієнтській базі закладу, у окремого працівника, це займає одну-дві хвилини. Потім ми повернулися на ресепшен, де взяли одноразове заняття в зал. Працівник ресепшена назвав вартість заняття 80 грн, яку ми сплатили і отримали чек. На питання, чи можна отримати рушник, він відповів, що так, можна, нам його видадуть, воно входить у вартість заняття. Потім нам схематично розповіли, як пройти в роздягальню і до самого залу. На вході є турнікет, через який можна пройти за наявності спеціального браслета. При вході в зал такий же турнікет. Ми зайшли в зал, а рушник ніхто так і не видав, після звернення до тренера, він здивувався, що нас не проінформували, і сказав, що треба повернутися на ресепшен. При повторному зверненні до працівника нам видали номер для рушника, який, як ми дізналися від прибиральниці, можна отримати в гардеробі. Ми ще раз пройшли через турнікет, адже гардероб знаходився за його межами, і почули коментар від працівника, навіщо ми ще раз проходили через турнікет, адже у нас зміниться номер шафки, але звідки про це знати відвідувачу, що вперше в цьому закладі, і якого про це ніхто не попередив?! Отже, ми повернулися в зал, і до кінця заняття все було добре, поки ми не пішли в роздягальню.

Роздягальня, душові і туалет. Особливістю є те, що шафи зачиняються НЕ ключем, а за допомогою браслета. Тобто, на секції є табло, куди потрібно піднести браслет, і Вам висвічується номер шафки. Тому, коли ми повернулися в роздягальню, свій шафку ми вже не могли відкрити, адже у нас змінився номер. Нам знову довелося повернутися на ресепшен, де нам з допомогою програми відкрили наш шафка за номером (добре, що ми його запам’ятали). Поки ми збиралися в душову, знову стався конфуз, адже прийшла клієнтка, якій система видала той самий номер шафки, що і у нас. І знову нам довелося звертатися на ресепшен. Але поки ми повернулися в роздягальню, шафа заблокувався. При повторному зверненні на ресепшн, програма «заглючила» і не хотіла відкривати її. Поки розбиралися з цією проблемою, ми вирішили подивитися, де знаходиться душова, адже після інтенсивного заняття хочеться скоріше обполоснутися. Але нам це не вдалося. Душові виявилися не зовсім відокремленими від роздягальні, що й пояснювало душний, вологе повітря в залі, і наявність пари. Душові без дверей, без фіранок, без бортиків, і піддонів, є загальний злив. Хіба що, є перегородки між кабінами. Ніякого комфорту, потрібно роздягнутися догола, і в такому вигляді розгулювати перед незнайомими Вам людьми, та ще й «льопаться» в загальній калюжі. З-за таких злив, і так як немає дверей (а тут люди ходять, як в шльопанцях, так і в звичайному взутті з вулиці), то всюди калюжі, та іноді не зовсім чисті, навіть в туалеті. Тобто, ми не полізли в загальну душову, а переодяглися, спітнілі після тренування (а в роздягальні ще й дуже жарко за пара з душових, і через підлоги з підігрівом), і швидко вийшли з роздягальні, поки з шафкою не трапилася чергова «цікава» ситуація. Самі шафки не зручні, вони зроблені у вигляді літери «Г», і з-за такої ж форми двері, і тісноти в роздягальні Ви ризикуєте отримати по лобі дверцятами. Сам шафка дуже вузький, а лавок не вистачає. Роздягальня була настільки «забита» людьми, більшість яких ходили зовсім без одягу, ми навіть не змогли нічого сфотографувати, бо це вже була б цензура.

Тому, коли ми хотіли вийти, турнікет нас не випускав, вихід був заборонений. Коли ми в черговий раз звернулися на ресепшен, то нам повідомили про наявність боргу, з-за якого ми не можемо покинути заклад. По-перше, нам хотіли порахувати суму 120 грн, тому що ми заходили в заклад 2 рази (ситуація з рушником), але коли ми нагадали про ту ситуацію, яка була пов’язана з неуважністю працівника, коли нам відразу не надав рушник, то цю суму нам прибрали. Але, нам сказали, точніше, поставили перед фактом, що оплата погодинна, і 80 грн тобто не вартість заняття, а вартість однієї години! А так, як ми займалися більше години, то ми повинні сплатити ще 90 грн, щоб вийти. А коли ми нагадали, що на початку нас про це ніхто не попередив, а просто назвали ціну 80 грн, то хлопець почав заминати, що він зазвичай говорить таку інформацію, і нам потрібно сплатити борг. Після того, як ми сплатили борг, то попросили книгу скарг і пропозицій, а нам почали показувати прайс-лист. Коли ми ще раз повторили прохання, то нам все-таки дали книгу, але без ручки. Після заповнення, ми запитали, коли нам очікувати відповідь від керівництва, то почули відповідь, що при наступному відвідуванні (але його не буде!), або з нами зв’яжуться по телефону.

Інтер’єр. Основні кольори — зелений і сірий, в залі виконаний чудовий ремонт, всі в сучасному стилі, все продумано до найдрібніших деталей.

Обладнання. Все обладнання в хорошому стані, немає обдертих лавок або несправних тренажерів, всі млинці для штанги розсортовані на стійках по вазі, і кожна стійка підписано, все в порядку. Тренажерів багато, більше 25, тут є обладнання, як для базових, так і для ізоляційних вправ.

Тренери. Нам допомагав тренер Дмитро, він у той день був черговим. Він підійшов і запитав, вперше ми в залі, і познайомився, запитав ім’я. Він постійно стежив за тим, що відбувається в залі, і нам не доводилося за ним «бігати», щоб щось запитати, було достатньо подивитися в його сторону, покликати або махнути рукою, як він відразу йшов на допомогу. Він відповів на всі питання, проконсультував по вправ і тренажерів, де краще робити вправи, які нас цікавлять, на прохання подивився на техніку виконання вправи, і оцінив її. Тренер виконує свою роботу на відмінно!

Бар та інші продукти. На території закладу є кафе, на ресепшені є спортивне харчування, вода і спортивні коктейлі.

Гігієна та вентиляція. Вентиляція ніби непогана, але температура в залі було трохи зависока, було не зовсім комфортно. У залі було досить чисто, чого не скажеш про роздягальні, душові та туалеті. Як ми вже згадували, всюди калюжі води, брудні сліди від взуття, а кути в кабінках туалету просто жахливі.

Ціни. Одноразове відвідування залу нам обійшлося в 170 грн, але це забагато, як для Житомира. Безлімітний абонемент на місяць коштує 650 грн, це найвища ціна в Житомирі.
 

Особливістю закладу є масштаби комплексу, наявність пеленального столика в туалеті, кількість послуг, високі ціни, купа турнікетів, і система з браслетами, яка не завжди справно працює.

Оставить комментарий