Путін відправив у невизнану республіку нового куратора

3


Президент Росії Володимир Путін призначив віце-прем’єра Дмитра Козака своїм спецпредставником з розвитку торговельно-економічних відносин з Молдовою. Козак стане новим куратором в питаннях невизнаного Придністров’я.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Про це пише «Коммерсантъ» з посиланням на джерела.

«За Козаком в уряді закріплені енергетика і промисловість. Але Молдова і Придністров’я — це ще і сільське господарство, і гуманітарні питання, і оборонка — на Дністрі стоять російські миротворці, там склади боєприпасів і контингент військових для їх охорони. Як спецпредставник він зможе влазити і в ці сфери «, — розповіло джерело.

За його словами, найближчим часом відбудеться зустріч Козака і Рогозіна, на якій останній передасть справи щодо Молдови.

Попереднім спецпредставником президента з Придністров’я був Дмитро Рогозін, який у травні очолив «Роскосмос». Віце-прем’єр нерідко висміював молдавських політиків у своєму Twitter, а в 2014 році, коли Румунія вперше заборонила проліт літака з ним на борту через свій повітряний простір, пригрозив, що наступного разу прилетить на бомбардувальнику. Скінчилося все в серпні 2017 тим, що влада Молдови оголосили Рогозіна персоною нон грата, що закрило для нього дорогу і в молдавську столицю, і в Тирасполь, куди він міг потрапити тільки через кишинівський аеропорт.

У 2003 році Козак за дорученням Путіна готував план врегулювання придністровського конфлікту. Козак, який працював заступником глави адміністрації президента, попрацював над документом, який досі називають його ім’ям — «меморандум Козака».

План, який передбачав повернення Придністров’я до складу Молдови на правах суб’єкта федерації, до листопада 2003 року був узгоджений і парафований і президентом Молдови Володимиром Вороніним, і придністровським лідером Ігорем Смирновим. Причому в останній Москва здійснювала безпрецедентний тиск: він стверджував своїм підписом кожну сторінку документа прямо в кремлівському кабінеті Козака, йдеться в матеріалі.

Згодом Воронін зателефонував Путіну і відмовився підписати документ. Козак, залишаючи Кишинів, звинуватив Вороніна в «дефіцит політичної мужності».

Один із знайомих віце-прем’єра, коментуючи його призначення спецпредставником з Молдавії, сказав: «Нам не смішно зовсім».

Радник нинішнього президента Молдови Ігоря Додона Василь Шова, який курирує придністровський напрямок, чекає від призначення Козака «позитиву». «Краще мати партнера, який глибоко знає проблеми. Це обнадіює і налаштовує на серйозний підхід з приводу того, що робити далі», — сказав Шова.

«>

13.07.2018
20:52
Источник

Оставить комментарий