Про що йшлося на присвяченій Кримові женевській конференції – ключові тези

2


Конференція на рівні міністрів закордонних справ, ініційована міністрами України, Литви, Латвії, присвячена окупації Криму. Палац націй, Женева. Конференція викликала неабиякий інтерес країн-членів ООН і зібрала повну залу.

Тезово про ключові виступи.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, заявив на тому, що окупація Криму – це грубе порушення Будапештського меморандуму. “Завтра ООН відзначає всесвітній день без дискримінації. Окуповані РФ територіі Криму і Донбасу – це території суцільної дискримінації , де відбуваються системні порушення прав людини, кримських татар, українців». Міністр звернувся до світу із закликом тиснути на РФ у питанні звільнення політв’язнів і тримати санкціі до повної деокупаціі Новини.

Едгар Ринкевич, міністр закордонних справ Латвіі: “75 років тому кримські татари вже зазнали утисків і були депортовані, сьогодні історія репресій повторюється. РФ заборонила всі медіа і сайти, які дають іншу точку зору в Криму, ці дії та тиск потрібно розслідувати міжнародній спільноті. Країни Балтії були окуповані 50 років СРСР, альо Захід ніколи не визнавав цієї окупації, що допомогло нам вибороти незалежність. Тому важливо посилити тиск на РФ».

Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви: “Окупаційна влада РФ ставитися до кримських татар і всіх незгодних як до терористів, проводити системні репресії, до політв’язнів застосовують методи сталінської каральної медицини, їх закривають у психіатричних клініках. Потрібно вимагати негайного звільнення заручників і затриманих, жорсткіше реагувати на факти ксенофобії та системного порушення прав людини у Криму».

Турбйорн Яґланд , генсек Ради Європи: «Анексія Криму незаконна, і 2,5 мільйони жителів Криму мають права, які їм гарантує європейська Конвенція з прав людини, тому вони можуть звертатися до ЄСПЛ». Яґланд визнав, що Крим залишається повністю закритим для міжнародних моніторингових місій. Альо при цьому саме комісар РЄ зі прав людини й визнані моніторингові місії є тімі структурами, чия інформація і моніторинг може бути використана в судах.

Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий