Президент Македонії відмовився підписати угоду про перейменування країни

3


Досягнута угода про перейменування Македонії надає занадто багато поступок Греції, вважає Герге Іванов. Напередодні Афіни і Скоп’є досягли прогресу в переговорах про назву Македонії.Президент Македонії Герге Іванов в середу, 13 червня, відмовився підписати угоду про перейменування країни. За його словами, угода надає занадто багато поступок Греції. Раніше в середу зустріч з главою держави провели прем’єр-міністр Македонії Зоран Заев і міністр закордонних справ Нікола Димитров.

Прогрес у переговорах

Напередодні Афіни і Скоп’є досягли прогресу в переговорах щодо спірного питання про назву Македонії. Греція заявила про намір визнати сусідню державу під назвою Республіка Північна Македонія. У свою чергу, представники опозиційної «Внутрішньої македонської революційної організації — Демократичної партії македонської національної єдності» назвали досягнуту угоду «абсолютним поразкою македонської дипломатії у всіх відносинах».

Після можливого підписання угоди прем’єр-міністрами двох держав парламент Македонії повинен провести по ньому голосування. У разі парламентського схвалення документ буде направлений на підпис президенту Македонії.

Суперечка навколо назви Македонії

Суперечка навколо назви держави Македонія виник у 1991 році після проголошення незалежності цієї колишньої югославської республіки. Причина конфлікту полягає в наявності у складі Греції області Македонія.

Афіни побоюються, що в разі закріплення назви Македонія за сусідньою країною Скоп’є може пред’явити територіальні претензії на грецьку область. З-за грецькою позиції офіційну назву Македонії в ООН з 1993 року — «колишня югославська республіка Македонія», а Греція блокує її вступ до Євросоюзу і НАТО.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий