Представники Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні відвідали ГУНП Житомирщини (ФОТО)

2


Фото: ГУНП

14 Липня 2018,
13:25
Коментувати

2

У Головному управлінні Нацполіції в області 13 липня відбулася зустріч представників Спеціальної Моніторингової Місії з керівництвом Слідчого управління та відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Темою обговорення були стан правопорядку на території області, питання безпеки перебування в регіоні ромів та інше. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

Спостерігачі Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні зустрілися та малі змогу поспілкуватись з начальником Слідчого управління ГУНП Олександром Радченком та його заступниками Олексієм Хробустом і Володимиром Богатковим для з’єднання ясування питань забезпечення правопорядку та загальної ситуації щодо перебування представників ромської меншини на території Житомирщини.

На питання гостей щодо випадків торгівлі людьми відповідав т. в. о. начальника відповідного відділу ГУНП Назар Ванільчук.

Керівник Слідчого управління зазначив, що загалом криміногенна ситуація на Житомирщні має нижчі статистичні показники, ніж загальноукраїнські, зокрема, про це свідчить кількість зареєстрованих кримінальних діянь на 10 тисяч жителів.

Також Олександр Радченко розповів про заходи поліції для попередження порушень адміністративного і кримінального характеру та їх розслідування.

Однак значна частина розмови стосувалась подій та загалом умов перебування ромів на Житомирщині. Заступник начальника Слідчого управління Олексій Хробуст розповів про відсутність кочових таборів у регіоні та наявність поселень у кількох районах області, де представники цієї меншини ведуть осілий спосіб життя уже кілька поколінь.

У ході спілкування прозвучало чимало запитань від міжнародних спостерігачів, у тому числі і щодо вчинення ромами протиправних дій та конфліктів з іншими громадянами України.

«Упродовж останніх кількох років на Житомирщині не зареєстровано жодного злочину, вчиненого на етнічному підгрунті щодо представників будь-яких національних менших», – заявив Олександр Радченко.

Оставить комментарий