Представники Баранівської ВІДГ презентували проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу», в рамках якого планується будівництво органічних комбінатів та ферм (ФОТО)

20


Фото: Діана Гречко

18 Травня 2018,
15:01
Коментувати

6

Автор: Діана Гречко

У Житомирі 18 травня в прес-центрі міськради відбулась презентація проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ВІДГ», у рамках якої планується будівництво органічних виробничих потужностей.

«Україні потрібно ставати на якийсь шлях розвитку і приводити її до ладу. З 1 січня 2017 року ми взяли участь у конкурсі, який оголосив ГО «Інститут громадянського суспільства» і здобули в ньому перемогу. Після цього ми почали ходити по селах та питати людей, що їм подобається та чого б вони хотіли. За допомогою друзів нам вдалось зрозуміти, що ми – громада органічного виробництва, активної громади. Нам вдалось укласти грантовий контракт з Європейськім Союзом на отримання коштів для реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ВІДГ», який пройшов два етапи конкурсного відбору у рамках ініціативи «Мері за економічне зростання», – розповів голова Баранівської міської ради Анатолій Душко.

Проект «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської громади» складається з чотирьох компонентів. У рамках першого планується будівництво органічних виробничих потужностей: органічна ферма компанії «Галекс-Агро» та органічний міні-сирний комбінат «Мілка». Ці дві фрази об’єкти функціонуватимуть у с. Рогачів, де заплановано поліпшення стану дорожнього покриття та освітлення.

Органічний міні-сирний комбінат «Мілка» планують будувати за рахунок коштів ЄС та інших донорів. Мешканці приватних господарств, які мають корову, об’єднання єднавшись, зможуть створити кооператив, а одержавши органічні виробничі потужності – збільшать вартість молока.

У межах іншого компоненту буде створен Агенцію місцевого органічного розвитку і закуплено меблі та обладнання для її роботи за рахунок Європейського Союзу.

Третій компонент полягає у тому, щоб переосмислити школу, як фактор розвитку громади і забезпечити кар’єр єру молодих людей у своїх населених пунктах.

Четвертим компонентом передбачена розробка ГО «Інститут громадянського суспільства» планом місцевого економічного розвитку Баранівської міської ВІДГ, основою якого стані Стратегія розвитку Баранівської міської ВІДГ.

Термін реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ВІДГ» становить три роки.


Оставить комментарий