Портников: Живий Чуркін відрізнявся від телевізійного, він ненавидів усе, що захищав

2


Відставний посол США при ООН Саманта Пауер сприймала свого колегу з Росії Віталія Чуркіна як інструмент в руках президента Володимира Путіна і не покладала на покійного дипломата відповідальність за злочини, вчинені його державою.

Про це в статті для видання «Главред» пише політичний оглядач Віталій Портніков.

Коментуючи статтю пам’яті Чуркіна, яку Пауер опублікувала в The New York Times, Портников зазначив, що на Заході давно перестали бачити у російських дипломатів носіїв ворожої ідеології, а швидше – пристосуванців.

«Саманта Пауер не бачила у Віталії Чуркине ідеологічного опонента. Вона бачила в ньому жертву путінського навіженства. Можливо, симпатія до померлого колеги грунтується на тому, що Чуркін говорив їй – цього навіть після смерті дипломата в газеті не розкажеш. Зі свого досвіду спілкування з радянськими і російськими чиновниками я можу припустити, що живий Чуркін значно відрізнявся від телевізійного. Що він ненавидів все те, що захищав, – і Пауер знала про цю ненависті», – зазначив автор.

Не виключено, що Пауер вважала, ніби інша людина на місці Чуркіна був би ще більш одіозним, припустив Портников.

«Чуркін міг мріяти пережити Путіна – і вже потім, в новій, проклинающей Путіна і його кліку країні, реабілітуватися, стати міністром закордонних справ, працюють над виведенням російських військ з Криму або Сирії, дипломатом, голосуючим у повній згоді з американськими і європейськими колегами. Просто все це не має ніякого значення. Не мають значення погляди, висловлені пошепки в надії сподобатися порядній людині. Не мають значення мрії, які можуть справдитися лише в разі, якщо сприятливо складуться обставини. Мають значення тільки вчинки», – підкреслив автор.

За його спостереженням, дипломати у разі незгоди з політикою своїх столиць йдуть зі служби, скрізь, крім Росії.

«Ніхто з російських дипломатів – які б злочину не вчиняла його країна – не відмовлявся від своєї служби. Тому що вони ділять з державою не відповідальність, а дачі, машини і гроші. А ще можливість жити подалі від країни, яку ці люди колективно зневажають. І я не думаю, що вони щось ненавидять або про щось мріють. Просто за довгі роки життя на Заході вони навчилися робити вигляд – щоб хоч якось бути схожими на людей, з якими там спілкуються. Та й взагалі – щоб хоч якось бути схожими на людей», – підсумував Портников.

Чуркін помер 20 лютого в Нью-Йорку.

У той же день Пауер висловила співчуття у зв’язку зі смертю російського колеги. «Маестро дипломатії і надзвичайно турботливий чоловік, який робив усе, що міг, щоб побудувати мости між США та Росією», – написала вона в Twitter.

Користувачі соцмережі розкритикували її за такі слова на адресу Чуркіна.

25 лютого екс-постпред США написала розлогу колонку в The New York Times, де назвала Чуркіна «майстром слова з епічним почуттям гумору, хорошим другом і однією з найкращих сподівань на те, щоб Сполучені Штати і Росія працювали разом». При цьому вона висловила жаль, що її похвали в адресу російського постпреда були витлумачені «як мовчазна згода на агресію Росії».

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий