Полковник Збройних Сил США у Бердичеві (ВІДЕО)

5


Фото: ВІДЕО: Віталій Сінєльніков

14 Листопада 2017,
17:31
Коментувати

1

Автор: Юлія Сінєльнікова

Роберт Гікс, полковник Збройних Сил США, вперше відвідав Бердичів. Цього чоловіка знають у світі як співзасновника професійного центру психологічного консультування, капелана військово-повітряного підрозділу національної гвардії, автора десятьох книг. Мета приїзду у Бердичів, каже він, – поспілкуватись із військовими, які мають досвід перебування в «гарячих» точках.

У Будинку офіцерів військовий капелан, за плечима якого 32 роки вислуги, розповідає про моральну травму військового після виконання бойових завдань. З досвіду знає: така людина часто не може дійти згоди сама з собою після повернення до мирного життя.

«Військове мислення дуже відрізняється від мислення мирного часу, коли військові повертаються додому і живуть нормальним людським життям, бо навички, які військові набувають щоб вижити, часто роблять їх небезпечними у мирному житті», – розповідає Роберт Гікс.

У результаті, говорити він, військові певною мірою стають агресивними і замкнутими. Як наслідок – шукають адреналіну, якого їм бракує. Без належної допомоги фахівців нерідко це приводити до вживання алкоголю.

Роберт Гікс розповідає: в Америці перед тим, як відправити на фронт, військового з коханою людиною відправляють на вікенд. Так само, вважає, що має бути в Україні.

«Для того, щоб дружинам розповісти про ті, що таке бойові дії, як вони впливають на людей, щоб потім дружина розуміла, через що він проходити. Коли він повертається із фронту, приблизно через 6 місяців їх знову запрошують до готелю, де можна провести вихідні, щоб проговорити з пара, що вони пережили, як вони пристосовуються і так далі», – каже Роберт Гікс.

Головна мета фахівців – абі подружжя було разом у період реабілітації. Акцент робиться на психологічній допомозі обом. Переймати такий досвід, вважає український військовий капелан, можна і треба. І такі зустрічі з військовими – перший крок до цього.

«Коли в Україні відбувається війна, є люди, яким це не байдуже. Вони певним чином допомагають.Даються практичні поради, як діяти військовому, що в ньому відбувається, які кроки робити, щоб травма не позбавлялася у ньому і не було емоційних, психологічних вибухів, або в родині чи суспільстві; які практичні кроки робити, щоб з цього стресового розладу виходити», – каже військовий капелан Василь Поворознюк.

Окрім спілкування з військовими-артилеристами, гість із Америки відвідав обласний госпіталь ветеранів війни та зустрівся із батьківщинами загиблих воїнів з Бердичева. 70 родін Героїв із Житомирщини отримали від нього продуктові набори. Військові ж, окрім порад, – літературу, котра має спонукати їх до вирішення психологічних проблем.

«Як дітям зустрічати батька, коли тій вертається з війни, як дружинам поводитись – практичні поради», – уточнює Василь Поворознюк.

На думку військових капеланів України та США, варто перестати питати воїнів, що було найскладнішим на війні. Для них важливо вирішити проблеми, які є після повернення з неї.

Оставить комментарий