“Політичні амбіції ростуть…”: Гройсман може скласти конкуренцію Порошенку на виборах

1

Петро Порошенко поки що не дав однозначної відповіді на питання, чи буде він висуватися на другий президентський термін. А тим часом прем’єр-міністр Володимир Гройсман активно «рекламує» діяльність уряду (і свою особисто) у Фейсбуці, передає Корупція.Інфо

На своїй сторінці в соцмережі Володимир Гройсман активно ділиться планами на рік, що настав. Кілька десятків законопроектів, які анонсував глава уряду, принесуть, за його словами, відродження промисловості та економічне зростання.

Не забуває Гройсман і про соціальну сферу. Значні кошти Кабмін планує виділити на розвиток дитячих садків, профтехучилищ і охорони здоров’я в регіонах. Крім того, прем’єр пообіцяв взяти під особистий контроль виконання програми «Доступні ліки», яка, як виявилося, працює не скрізь. Загалом, плани грандіозні. У той же час, на прес-конференції за підсумками минулого року Володимир Гройсман постійно повторював: «Мені потрібна довіра людей». Така гостра необхідність у довірі разом зі щедрими обіцянками прем’єр-міністра породили чимало чуток.

Популярне: "Для тих, хто намагається уникнути": Від сьогодні в Україні повноцінно вступив у дію важливий закон

Народний депутат від «Народного фронту» Ігор Гузь допускає, що така активізація глави уряду – неспроста. Про це політик заявив в ефірі телеканалу ZIK. За словами Ігоря Гузя, політичні амбіції Володимира Гройсмана ростуть, і він цілком може скласти конкуренцію Петру Порошенку на найближчих президентських виборах. Депутат зазначив, що у прем’єр-міністра є серйозна підтримка серед політичної еліти, в тому числі – і у Верховній Раді. Ігор Гузь припустив, що Гройсмана підтримають ті, хто не хоче перемоги опозиції, але кому «набрид Порошенко».

Про можливі президентські амбіції Володимира Гройсмана ще на початку 2017 року писали деякі видання. Стверджувалося, що прем’єр прагне стати незалежним політиком. Це нібито підтверджується тим фактом, що Гройсман сформував власну команду в Кабміні з людей, які працювали з ним ще в Вінниці, таких як віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон і міністр соцполітики Андрій Рева.

Втім, сам Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що політичних амбіцій у нього немає, і в президенти він не балотуватиметься. В усякому разі, не цього разу. Прем’єр підтвердив свою позицію і на підсумковій прес-конференції. За словами Гройсмана, «хто де буде працювати в майбутньому, один Бог знає», а за посадами женуться лише «хворі люди».

Варто відзначити, що ні Петро Порошенко, ні Володимир Гройсман не роблять публічних випадів один проти одного. Навіть незважаючи на те що, за інформацією видання «Українська правда», в оточенні Президента є багато невдоволених діями прем’єра. Це не випадково, вважає політолог Дмитро Корнійчук. На думку експерта, активність Гройсмана не пов’язана з політичними амбіціями самого прем’єра. Навпаки, це частина передвиборчої стратегії Петра Порошенка. Дмитро Корнійчук вважає, що Гройсман стане локомотивом кампанії чинного Президента. «Хоча можна спостерігати, що він намагається частково дистанціюватися від Порошенка, але в цілому він як і раніше його людина», – говорить політолог.

Так чи інакше, але запасний аеродром для самостійного політичного плавання у Володимира Гройсмана є. Навіть – ДВА!

У 2015 році нікому не відома партія «Народна трибуна» була перейменована у «Вінницьку європейську стратегію» (ВЄС). Презентувати нову партію до рідного міста приїхав сам Володимир Гройсман, на той час – голова Верховної Ради. ВЄС підтримала на виборах мера Вінниці соратника Гройсмана Сергія Моргунова і разом з союзниками з Блоку Петра Порошенка завоювала більшість у міській раді.

У тому ж році в реєстрі Мін’юсту з’явилася ще одна партія зі схожою назвою – «Українська стратегія». Цікаво, що керівні органи партії знаходяться у Вінниці, а її керівником значиться Павло Яблонський, який одночасно очолює «Вінницьку європейську стратегію».

Оставить комментарий