Ось тепер заживуть! Верховна Рада прийняла важливий закон, який стосується бізнесу в Україні, невже все зміниться?

1


Верховна Рада підтримала в повторному другому читанні та в цілому законопроект «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (№4666) з техніко-юридичними поправками, передає Корупція.Інфо

Популярне: Тисячі гривень: На водіїв, котрі виїжджають за кордон чекають додаткові витрати

За відповідний законопроект №4666 проголосували 285 народних депутатів. «Зазначене питання на сьогодні регулює законодавство, ухвалене в далекому 1991 році. Водночас товариства з обмеженою відповідальністю – це найпоширеніша форма бізнесу в Україні. Понад 0,5 млн таких товариств в Україні», – сказав голова комітету Верховної Ради з питань економічної політики Андрій Іванчук, представляючи законопроект у парламенті і додав, що до зазначеного законопроекту надійшли 503 поправки, з яких враховано 360.

Згідно із законопроектом, вартість частки Товариства встановлюється станом на день перед зборами його учасників, де було ухвалено рішення про виключення учасника з Товариства.

У перехідних положеннях законопроекту міститься також положення про примусовий викуп частки учасником.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, пропонується визначити порядок створення, діяльності, припинення Товариств з обмеженою відповідальністю та Товариств з додатковою відповідальністю.

Крім того, законопроектом передбачено регулювання нового для України інструменту, яким є корпоративні договори, відомі в міжнародній практиці під назвою shareholder agreements.

Також скасовується обмеження на кількість учасників Товариства і вимога вказувати в статуті розмір статутного капіталу, перелік учасників Товариства, а також його юридична адреса. Учасникам товариств з обмеженою відповідальністю забезпечується значний простір для врегулювання своїх відносин з допомогою договорів в частині здійснення повноважень.

Встановлено загальне правило про внесення учасниками вкладів не пізніше 6-ти місяців з дня державної реєстрації Товариства. Це правило враховує випадки, коли, наприклад, учасники зобов'язуються внести майно, яке не може бути внесено одразу, або коли таке внесення недоцільно.

Оставить комментарий