Органи відмовляють, їжа сниться: Джемілєв про стан при голодуванні

6


Що відбувається з організмом людини, коли він починає голодування, і як повернутися до нормального способу життя, якщо вдасться вижити. Про це розповів один з лідерів кримськотатарського національного руху, дисидент Мустафа Джемілєв, який 15 років провів в ув’язненні і голодував 303 дні.

За його словами, перші дні після подання заяви про голодування, ув’язнений перебуває з сусідами по камері, які нерідко піднімають бунт, боячись смерті «політичного», якого незабаром переводять в «одиночку».

Приблизно на 7-й або 10-й день голодування, як правило, вже є своєрідний «трупний запах з рота. У цьому випадку можуть почати годувати примусово і робити уколи.

«Думаю, Сенцов (Олег Сенцов — ред.) дійсно погодився на примусове годування, і це правильно. Тому що якби він не погодився, можна було б рахувати дні до його смерті», — сказав він, уточнивши, що, якщо і без його згоди, то «це теж добре».

Поступово відмовляють органи, постійна слабкість, запаморочення, каже Джемільов.

«Засинаєш – все одно їжа сниться», а наглядачі постійно лякають — «ти скоро помреш», — зазначає він.

На 40-й день Джемілєва водили до психіатра. Він вважає, що публічний розголос голодування допоможе укладеним уникнути оголошення його «хворим».

Вихід з голодування не менш небезпечний і на 30-й і 303-й день відмови від їжі. Джемільова, наприклад, два місяці «тримали» в лікарні Омська. З-за величезного апетиту, згадав він, можна переїсти і «буде заворот кишок», тверда їжа теж шкідлива.

Він звертає увагу, що в авторитарній Росії голодування не дає багато шансів «політичного» на звільнення. Тільки, «коли людині залишилося жити трохи».

«Наприклад, Анатолій Марченко (дисидент, правозахисник — ред.) в 1989 році оголошував голодування і внаслідок помер. Він теж, як Олег Сенцов, вимагав звільнення всіх політв’язнів», — нагадав Він.

Лідер кримськотатарського народу додав, що в’язні Олег Сенцов і Олександр Кольченко вимагають звільнення не для себе, а для інших, і підтримка суспільства вкрай важлива.

Facenews

Оставить комментарий