Омбудсмен Москалькова поїде до ув’язненим з РФ в Україну

6


Москалькова планує перевірити умови утримання росіян під вартою в Україні. Вона також має намір супроводжувати в поїздці по Росії українського омбудсмена Людмилу Денисову.Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова 18 червня має намір здійснити поїздку в Україну, повідомляє в четвер, 14 червня, агентство «Інтерфакс». Вона збирається відвідати російських ув’язнених, у тому числі, головного редактора РІА «Новості-Україна» Кирила Вишинського, проти якого заведено кримінальну справу про держзраду.

У свою чергу, Москалькова також планує 16 червня зустрітися зі своєю українською колегою Людмилою Денисовою, яка приїде в Росію, щоб відвідати утримуються в ув’язненні громадян України. «Якщо я буду їй потрібна тут, і якщо органи ФСВП вважатимуть, що я повинна супроводжувати, то я буду супроводжувати її в Челябінську, Салехарді і в інших регіонах», — заявила омбудсмен.

Дзеркальні списки ув’язнених

В ході поїздки російський омбудсмен відвідає Одесу, Херсон та Київ. Вона має намір перевірити умови, порядок тримання під вартою і надання медичної допомоги ув’язненим. За словами Москальковой, вона представила Денисової дзеркальний список з 34 громадян РФ, які перебувають під вартою в Україні. «Але я залишаю за собою право розширення цього списку. Як і Людмила Денисова», — зазначила уповноважена з прав людини.

Український омбудсмен має намір перевірити умови утримання громадян України в РФ, забезпечення їх юридичної та медичної допомогою, дотримання Росією свого законодавства при укладенні українців у місця позбавлення волі та виконання нею ратифікованих міжнародних конвенцій, які регулюють права заарештованих.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Оставить комментарий