Науковці та студенти ЖДУ ім. І. Франка під час «круглого столу» обговорили проблеми україномовності в Житомирі (ФОТО)

3


















Фото: Ярослава Туктагулова

14 Листопада 2017,
16:54
Коментувати

5

Автор: Ярослава Туктагулова

У Житомирі 14 листопада у ЖДУ ім. І. Франка до Дня української писемності та мови провели «круглий стіл» на тему: «Житомир у вивісках, оголошеннях, рекламі». В обговоренні взяло участь понад 50 студентів-філологів та викладачі університету. Метою проведення заходу стало привернення уваги до того, що перейменування реклами та вивісок у общественных місцях – це необхідний процес.

«Навчально-науковий інститут філології та журналістики вже традиційно проводити до Дня української писемності та мови анкетування про стан мови в нашому обласної центрі. Цього року ми вирішили проаналізувати, якими очима обласний центр дивиться на свого мешканця, та разом зі студентами провели лінгвоаналіз вивісок, оголошень та реклами з міських вулиць», – звернувся до присутніх доктор філологічних наук, професор Віктор Мойсієнко.

Студенти виписали 1305 назв магазинів, рекламних вивісок та місць громадського харчування. Із них: 855 – українською мовою, іноземними – 355, змішаних назв – 95. Також зафіксовані китайські, корейські та японські назви, але написані вони латинською та кириличною графікою.

Наприкінці обговорення науковці та студенти нікого висновок, що Житомир підтримує українську мову, а російська мова, яка нещодавно переважала на вуличних вивісках Житомира, поступається іншим іноземним мовам, насамперед англійській.

Також насамкінець учасники «круглого столу» обговорили положення Закону України «Про засади державної мовної політики».

Оставить комментарий