На Житомирщині браконьєри вбили і розпорошили двох лосів з Червоної книги

15


На території Малинського району біля села Будо-Горобці місцеві жителі знайшли останки убитих лосів і повідомили про це в поліцію в екологічну інспекцію.

«Про подію було негайно повідомлено і викликаний патруль Національної поліції, які спільно з екологами почали розшукові дії. В результаті проведених заходів в лісових угіддях виявлені останки туш двох лосів (голови, копита, нутрощі і шкури), які свідчили про те, що мисливці нашвидку розбирали туші тварин», – повідомляється на сторінці Державної екологічної інспекції у Житомирській області в соцмережі.

Держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області спільно зі слідчо-оперативною групою Національної поліції вийшли на слід зловмисників, які вбили двох самців лося.
 

«За даним фактом слідчі Малинського відділення поліції почали кримінальне провадження за статтею 248 Кримінального кодексу України. Мова йде про незаконне полювання. Санкція частини першої цієї статті передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, або обмеження волі на строк до 3 років. Частина друга цієї статті передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк», – зазначили екологи.

Варто додати, що лось європейський внесений в Червону книгу України і по всій країні на 25 років діє заборона полювати на лося. За даними Мінекології, в Україні залишилося від 2 до 6 тисяч лосів. Для порівняння, в Білорусі і Польщі популяція лося становить близько 30 тисяч тварин.

Оставить комментарий