Лісоруби екологам: «Не лізьте у хащі!» – на Закарпатті намагались приховати незаконну вирубку лісу

5


Блокуванням, штовханиною та лайкою зустріли мешканці Усть-Чорної представників еко-експедиції в рамках програми «Лісова Варта» Всесвітнього фонду природи WWF. Організований натовп, очолюваній колишнім Головою селищної ради Усть-Чорної, а нині представником ГО «Асоціація лісозаготівельників та деревообробників Усть-Чорнянського куща», заблокував прохід до дільниці, яка підлягала перевірці на дотримання вимог законодавства з суцільно-санітарній рубці.

Що ж так старанно намагалися приховати лісоруби та деревообробники?

Щоб знайте відповідь на це запитання та все ж таки потрапити на дільницю, знадобилось майже дві доби, за подіями яких можна сміливо знімати детективний бойовик.

Після першої невдалої спроби дістатися до місця за допомогою поряд поліції, викликаної з Дубового, залишалось тільки спостерігати за трафіком. Представники «СтопКору» нарахували близько 50-ти лісовозів, навантажених деревиною.

Тож, ранком наступного дня експедиція розділилась. Перша група о 4 ранку знов вирушила на ділянку, на яку не вдалось потрапити минулого дня. Інша група, до якої увійшли журналісти «СтопКору», приїхала до відділення поліції для спілкування зі слідством. Після відвідин правоохоронців, група, до якої входили екоінспектори «Лісової варти» та ДержЕкоІнспекції, вирушила до ділянки у колоні з 9 авто супроводу.

Здавалося б, історія добігала фіналу, але ні – на учасників чекав новий поворот, на якому дорога з Дубового до Усть-Чорної виявилась також заблокованою. Ті, хто так не бажав візиту екоінспекції до лісу, цього разу інсценували поломку автомобілю, яка – упс, яка прикра несподіванка – перекрила рух до селища.

Поки дорогу розблоковували, групі, що по-партизанськи вирушила до лісу, довелося переховуватись та шукати лісні стібки в обхід заблокованої дороги. На допомогу прийшли сучасні технічні засоби – необхідну ділянку знайшли за допомогою дрону

То що ж, врешті решт, так ретельно намагались приховати від екологів та журналістів? Дивіться самі

Інспектори «Лісової Варти» та Державної еколгічної інспекції Закарпатської області офіційно зафіксували виявлені порушення. Так, згідно з документами, хворий ліс, що підлягає суцільно-санітарній рубці, на цій ділянці складає 90%. Фактично ж, частка такого лісу не перевищує 60% — отже, права на сцільно-санітарну рубку це не дає.

Нагадаємо, експедиція, до складу якої увійшли журналісти «СтопКору», відбулась у рамках програми «Лісова Варта» Всесвітнього фонду природи WWF. Метою інспекції була перевірка, чи дійсно дерева, на рубку яких було видано дозвіл, підлягають суцільно-санітарній вирубці. Також зазначимо, що відповідно до закону про тваринний світ з 1 квітня по 15 червня, суцільно-санітарна вирубка лісу заборонена.

Источник

Оставить комментарий